Kredyt online, czyli kredyt przez internet. Kredyt gotówkowy online w banku
Kredyt online

Kredyt online/ foto: canva.com

Kredyt online, to kredyt który możemy uzyskać drogą online – przez internet. Oznacza to, że sam wniosek o kredyt składamy również drogą elektroniczną przez stronę przeglądarkową lub aplikację mobilną banku. Kredyt przez internet dotyczy głównie kredytów gotówkowych. O tym, jak otrzymać najlepszy kredyt online i jakie są obecnie oferty banków dowiesz się z naszego artykułu! Artykuł przygotowany przy współpracy bif24.pl

Kredyt online
Kredyt online/ foto: canva.com

Kredyt online – kredyt bez wychodzenia z domu

Jak otrzymać kredyt online? Banki oferują kilka możliwości otrzymania pożyczki bankowej online. Jedną z nich jest droga samodzielna online – klient banku loguje się na swoje konto. Otrzymuje dostęp do ofert kredytów gotówkowych online i wypełnia formularz, w których informuje o swoich dochodach, wysokości zobowiązań, wybiera wysokość kredytu, liczbę rat – otrzymując tym samym informacje o wysokości odsetek, a także dodatkowych usługach, jak ubezpieczenie kredytu i ostatecznie całkowitej kwoty kredytu, o który się ubiegamy. Zgłaszając wniosek online, czekamy dosłownie chwilę na odpowiedź. Bank na podstawie naszej zdolności kredytowej udziela lub nie udziela pożyczki. Cała procedura może odbywać się całkowicie online – czyli również umowę podpisujemy online, a wszelkie niezbędne dokumenty otrzymujemy drogą elektroniczną. Możemy również wybrać umowę drukowaną, którą dostarczy nam kurier u którego umowę podpisujemy lub udać się bezpośrednio do placówki. Jeszcze inną opcją jest przejście procedury otrzymania pożyczki online w towarzystwie pracownika banku, ale poprzez rozmowę telefoniczną. Udzieli on nam niezbędnych informacji, oczywiście możemy także skorzystać z pomocy czatbota, jednak nie ma on dostępu do Twoich danych, a co za tym idzie nie udzieli takich informacji, jak chociażby prognozowana wysokości raty kredytu.

Potrzebujesz kredytu online? BEZPŁATNIE znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę kredytu przez internet.

Telefon

Telefon: +48 533 88 78 78

Kredyt gotówkowy online – oferta bankowa

Kredyt gotówkowy online to popularna oferta w wielu bankach w Polsce. Jest ona jednak przeważnie dedykowana klientom, którzy posiadają konto osobiste w wybranej firmie, aby móc otrzymać możliwość pożyczki. Co warto wiedzieć na temat kredytów gotówkowych online?

 • Maksymalna kwota pożyczki zależna jest od banku, zdolności kredytowej klienta, wysokości jego zarobków oraz historii kredytowej. Niektóre banki oferują kredyt gotówkowy w wysokości nawet do 250 000 zł.
 • Wybierając kredyt online, mamy możliwość skorzystania z kalkulatora kredytowego. Dzięki niemu otrzymujemy informacje o wysokości raty, RSSO, prowizji, kwoty odsetek, dodatkowych kosztów związanych m.in ubezpieczeniem kredytu oraz całkowity koszt pożyczki.
 • Ubezpieczenie kredytu nie zawsze jest dobrowolne. Niektóre banki wymagają ubezpieczenia kredytu powyżej określonej kwoty.
 • Co z bezpieczeństwem naszych danych? Będąc na stronie swojego sprawdzonego banku, wszystkie dane formularza są szyfrowane, a tym samym gwarantują bezpieczeństwo. Jednak warto upewnić się, czy to na pewno strona banku – pamiętajmy, aby nie klikać w nieznane linki z niesprawdzonych źródeł.

Jak otrzymać kredyt online? Wymagane dokumenty do pożyczki

Otrzymanie kredytu gotówkowego online, wymaga podania minimalnych informacji, w tym swoich danych. Aby móc ubiegać się o kredyt przez internet np. kredyt gotówkowy, należy spełnić takie warunki, jak:

 • być osobą pełnoletnią,
 • posiadać aktualny dowód osobisty,
 • telefon komórkowy oraz adres e-mail,
 • potwierdzenie regularnych dochodów – jak dokument zaświadczenia o dochodach np. od pracodawcy.

Warto również sprawdzić informację kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) oraz w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG). Są to punkty informacji na Twój temat, jako kredytobiorcy lub ewentualnego dłużnika. To właśnie tam bank wysyła zapytanie do wniosku kredytowego, który składasz. W ten sposób sprawdza Twoją wiarygodność – brak historii kredytowej podobnie, jak negatywne informacje o Twojej historii kredytowej, mogą utrudnić możliwość uzyskania kredytu w korzystnych dla Ciebie warunkach. Dla banku najistotniejsza jest wysokość średnich miesięcznych dochodów netto, po odjęciu od nich sumy Twoich zobowiązań, jak: raty kredytów, limity w ROR, karty kredytowe, abonamenty, pożyczki i koszty utrzymania gospodarstwa domowego oraz inne koszty stałe.

Kredyt online gotówkowy i jego składniki: RRSO, oprocentowanie, prowizja, umowa z bankiem

Koszty pożyczki przez internet, to nie tylko wysokość miesięcznej równych raty. Niska rata w perspektywie czasu, wcale nie oznacza dla nas korzyści. Co zatem wchodzi w skład kosztów kredytu?

 • Odsetki – oprocentowanie, które składa się ze stawki WIBOR. Co miesięczne raty kredytu gotówkowego składają się z kapitału oraz odsetek. Część kapitałowa, to ta kwota którą pożyczamy, zaś odsetki – to koszt kredytu liczony w procentach, od jego całkowitej kwoty. Wyróżniamy oprocentowanie stałe, które nie zmienia się przez czas trwania umowy oraz oprocentowanie zmienne – zależne od stóp procentowych.
 • Prowizja – za udzielenie kredytu, czyli podstawowa, jednorazowa opłata za udzielenie kredytu przez bank. Istnieją placówki, które nie pobierają prowizji, jednak zamiast tego podwyższają marżę lub wymagają wzięcia ubezpieczenia kredytu.
 • Ubezpieczenie – wchodzi w skład produktów finansowych dodatkowych, najczęściej nie jest ono obowiązkowe, ale wybierając ubezpieczenie banki mogą gwarantować niższą marżę lub brak prowizji. Ubezpieczenia kredytu udzielane są w celu ochrony klienta w przypadku wypadków takich jak utrata pracy, a co za tym idzie brak możliwości spłaty zobowiązań. W przypadku śmierci klienta, ubezpieczyciel spłaca jego kredyt, a bank otrzymuje z powrotem swoje pieniądze. Warto bardzo dokładnie przeczytać umowę ubezpieczenia oraz jej warunki.
 • RRSO – czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która obrazuje całkowity koszt kredytu. Uwzględnia nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również wszystkie inne koszty.

Wpływ na koszt kredytu ma również okres kredytowania. Oznacza to, że im dłuższy okres spłaty, tym rata kredytu jest niższa, ale sam kredyt jest wyższy. Należy pamiętać, aby wysokość miesięcznych rat była dopasowana do naszych możliwości finansowych. Istotny jest również schemat spłaty zobowiązania – możemy spłacać kredytów w równych ratach w wysokości, jaka zostanie określona w umowie lub w malejących. W przypadku rat malejących, będziemy mieć niższy koszt całkowity kredytu, gdyż odsetki liczone będą od zmniejszającej się kwoty. Pamiętać należy jednak, że początkowe raty będą wysokie. Istnieją również ukryte koszty kredytu, jak konieczność prowadzenia konta osobistego w banku, w którym decydujemy się na kredyt. Dla klientów banku, oprocentowanie kredytu może być niższe, możemy również otrzymać propozycję braku prowizji. Dzięki temu decydujemy się otworzyć konto osobiste, które wprawdzie nic nie kosztuje – jednak prowadzenie rachunku jest obciążone pewną kwotą. Warto więc wziąć ten fakt pod uwagę.

Ekspert Kredytowy WARSZAWA – bezpłatne porównanie kredytów online oraz pomoc w formalnościach.

Skontaktuj się z nami

Telefon: +48 533 88 78 78

Kredyt przez internet – jakie kredyty można wziąć online?

Kredyt w banku, jaki możemy otrzymać przez internet to nie tylko kredyt gotówkowy, ale również kredyt konsolidacyjny, kartę kredytową lub limit odnawialny. W każdym przypadku możemy złożyć wniosek przez internet. Za pośrednictwem kalkulacji systemu bankowego otrzymamy takie informacje, jak: całkowita kwota do zapłaty (całkowitą kwotę pożyczki), informacje o miesięcznych ratach równych w wysokości określonej przez bank lub ratach malejących wraz z ostatnią ratą w wysokości uwzględnionej w umowie oraz informacje o czasie obowiązywania umowy kredytowej. Będziemy również musieli również przygotować świadczenie o dochodach. Po wystawieniu oceny zdolności kredytowej, decyzja kredytowa przyjdzie w ciągu, najczęściej, kilkunastu minut. Zawarcie umowy może być dokonane bezpośrednio online, za pośrednictwem kuriera lub w placówce bankowej. Jednak należy pamiętać, że każdy bank ma inną ofertę, a co za tym idzie nie wszystkie formy kredytów będą dostępne we wszystkich placówkach.

Kredyt online – pytania i odpowiedzi

Zebraliśmy najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania dotyczące kredytu online.

 • Czy szybki kredyt, to bezpieczna forma pożyczki?

Kredyty w sprawdzonych i oficjalnych bankach, to bezpieczna forma pożyczki. Wszelkie dane są zaszyfrowane. Należy jednak mieć absolutną pewność, że jesteśmy na stronie naszego banku. Zawsze korzystajmy ze sprawdzonych stron i najbardziej rzetelnych banków.

 • Na stronie banku istnieją wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego, czy to znaczy, że mogę otrzymać właśnie taką ofertę?

Niekoniecznie. Na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień, w którym bank udostępnia symulację otrzymania kredytu, stara się ukazać możliwość jaką niesie dana propozycja kredytowa. Jednak jej szczegółowe koszty mogą być inne dla każdego banku. Wpływ na to ma zdolność kredytowa klienta, jego historia pożyczkowa, produkty finansowe oraz inne zobowiązania.

 • Czy muszę być stałym klientem banku, w którym chce wziąć kredyt online?

Niekoniecznie. Nie wszystkie banki wymagają posiadania konta osobistego w swoim banku, jednak wiele placówek kusi założeniem konta w zamian za niższą marżę kredytu lub brak prowizji za udzielenie kredytu.

 • Czy należy mieć umowę o pracę, aby otrzymać kredyt online?

Jeśli otrzymujesz dochód z tytułu umowy o dzieło, umowy zlecenia, kontaktu zawodowego lub emerytury, możesz otrzymać kredyt online. W przypadku przedsiębiorców, najczęściej trzeba udać się do placówki stacjonarnej.

Niezależny ekspert kredytowy Warszawa: znajdziemy dla Ciebie najlepszy kredyt online

Jak znaleźć dla siebie najlepszą propozycję kredytu online? Czy musisz sprawdzać samodzielnie wszystkie oferty banków i robić wstępną kalkulację? Możesz, ale nie musisz! My zrobimy to za Ciebie w bardzo krótkim czasie. Posiadamy bogatą bazę rzetelnych i sprawdzonych placówek bankowych oferujących różne formy kredytów, w tym kredyty online. Współpracujemy z takimi bankami, jak m.in.: Millenium Bank, Santander Bank Polska, Alior Bank, Bank Pekao S.A, Bank Polski, mBank. Na podstawie Twojej zdolności kredytowej, oczekiwań wobec wysokości pożyczki oraz rat, znajdziemy najbardziej korzystną dla Ciebie ofertę. Pomagamy całkowicie BEZPŁATNIE.

Ekspert Kredytowy Warszawa – BEZPŁATNE porównanie kredytów online.

Telefon

Telefon: +48 533 88 78 78