Kredyt na motocykl / kredyt motocyklowy - Doradca Kredytowy Warszawa - kredyty hipoteczne
Kredyt na motocykl

Kredyt na motocykl Warszawa

Kredyt na motocykl / kredyt motocyklowy

Kredyt na motocykl. Gotówkowy, a może samochodowy?

Kredyt na motocykl to idealne rozwiązanie dla osób pragnących spełnić marzenia o własnym jednośladzie. Bez znaczenia, czy celem pragnień jest custom, naked, chopper czy inny rodzaj motocykla, kredyty pozwolą na szybką realizację planów. Do wyboru zasadniczo mamy dwa rodzaje kredytów bankowych, czyli kredyt gotówkowy i kredyt samochodowy. Na który z nich się zdecydować? Jaki kredyt na motocykl wybrać? Ekspert kredytowy Warszawa.

Czym jest kredyt motocyklowy

W bankach nie ma co prawda odrębnego produktu finansowego o nazwie “kredyt motocyklowy”, jednak nie oznacza to, że żaden z już dostępnych produktów nie będzie odpowiedni w finansowaniu motocykla. Jak wspomnieliśmy na wstępie, do wyboru mamy bowiem zarówno kredyt konsumpcyjny (gotówkowy), jak i kredyt celowy, jakim jest kredyt samochodowy. Tak, kredytem samochodowym spokojnie można przeznaczyć także na zakup motocykla, ale nie tylko. Kredyt samochodowy idealnie sprawdzi się także przy zakupie skutera, motoroweru, quada, a nawet motorówki.

Kredyty samochodowe mają jednak pewne ograniczenia, które trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zakup motocykla, o czym dokładnie napiszemy za moment. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kredyt gotówkowy będzie droższy od kredytu samochodowego na motocykl, a różnica w kosztach może wynieść nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

WAŻNE! Przed podjęciem decyzji o tym, jaki kredyt na motocykl wybrać, warto bezpłatnie porównać oferty kredytów w wielu bankach, a pomóc w tym może doświadczony ekspert kredytowy z Warszawy.

Kredyt samochodowy na motocykl (kredyt motocyklowy)

Pierwszą formą kredytu, który możemy przeznaczyć na zakup motocykla, jest kredyt samochodowy. Jak wspomnieliśmy już powyżej, kredyty samochodowe dość często wykorzystywane są właśnie do finansowania innych niż samochody pojazdów.

Banki coraz częściej wysuwają oferty kredytów motocyklowych, (kredytów samochodowych na motocykl), co wynika z dużej i wciąż rosnącej popularności jednośladów. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy zainteresowani motocyklem za 20, 50 czy 150 tysięcy. Większość instytucji finansowych jest w stanie udzielić kredytu motocyklowego nawet na kwotę 200-250 tysięcy złotych. Ważna jest jednak zdolność kredytowa oraz to, jaką historię spłacania innych kredytów ma klient.

Kredyt motocyklowy. Na jaki rodzaj kredytu się zdecydować? Ekspert kredytowy Warszawa.

Kredyt samochodowy na motocykl cechuje jednak konieczność dokonania zabezpieczenia na finansowanym przez bank pojeździe, o czym trzeba pamiętać jeszcze na etapie poszukiwania maszyny. Instytucje finansowe w Polsce najczęściej stosują przewłaszczenie na zabezpieczenie lub zastaw rejestrowy. Zdarza się także weksel in blanco, jednak jest znacznie rzadziej stosowany, niż poprzednie formy zabezpieczeń.

W przypadku zastawu rejestrowego należy zawrzeć z bankiem umowę zastawną, która zostanie zgłoszona w sądzie rejestrowym, a fakt ten umieszczony będzie w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Gdy kredytobiorca przestanie spłacać kredyt, bank przejmie motor, sprzeda go i odzyska pieniądze.

Podobnie wygląda to w przypadku przewłaszczenia na zabezpieczenie, przy czym nie wiąże się ono z ustanowieniem zastawu, a polega na tym, że od początku bank jest współwłaścicielem finansowanego motocykla. Gdy wszystkie raty zostaną spłacone, maszyna przejdzie na kredytobiorcę w całości. Przewłaszczenie także wiąże się ze wpisem do dowodu rejestracyjnego.

WAŻNE! Wniosek o kredyt samochodowy na motocykl musi zostać poprzedzony dostarczeniem bankowi odpowiednich dokumentów motocykla. Zaliczyć do nich możemy kserokopię dowodu rejestracyjnego, kartę pojazdu i umowę kupna-sprzedaży lub w przypadku dilerów fakturę.

Czas potrzebny na pozyskanie kredytu motocyklowego (kredytu samochodowego na motocykl) zwykle zajmuje kilka dni. Wiele zależy od ilości złożonych w tym czasie wniosków w danym banku oraz tego, czy dopełniliśmy wszystkich formalności.

Kredyt gotówkowy na motocykl

Jeśli zależy nam na szybkim pozyskaniu finansowania, a kwota, której oczekujemy, nie jest zbyt duża, można rozważyć także kredyt gotówkowy na motocykl. Plusem tego typu kredytu bankowego jest przede wszystkim szybkość i łatwość pozyskania. Nierzadko wystarczy bowiem tylko kilka kliknięć, a pieniądze nawet w kwocie kilkudziesięciu tysięcy, mogą pojawić się na koncie tego samego lub następnego dnia. Kredyty udzielane online mogą być jednak nieco droższe od tych, które znaleźć można w placówkach banków i tych, którymi dysponuje doświadczony ekspert kredytowy.

WAŻNE! Kredyt gotówkowy na motocykl będzie znacznie droższym kredytem, niż kredyt samochodowy. Wynika to z braku zabezpieczenia kredytów konsumpcyjnych i większym ryzykiem banku / instytucji finansowej. Oczekiwać można na pewno wyższego oprocentowania, marży oraz prowizji banku.

Kredyt gotówkowy na motocykl nie jest obarczony obowiązkiem wykupienia polisy AC, ponieważ bank nie ingeruje w to, na co zostaną przeznaczone środki. Można je zatem wykorzystać na dowolny cel, a motocykl może być jednym z nich.

Wadą kredytu gotówkowego może być także kwota, której potrzebujemy na zakup motocykla. Jeśli w grę wchodzi maszyna o wartości 100-200 tysięcy złotych, pozyskanie tej sumy na cele konsumpcyjne, będzie sporym wzywaniem.

Zdjęcia: akrady2013, jupiterimages / Canva.