Sprzęt komputerowy do firmy - czy można go kupić tanio i dobrze?
Komputer lub laptop po leasingu - dlaczego to się opłaca?

Komputer lub laptop po leasingu - dlaczego to się opłaca?

Zakup komputerów do firmy jest jedną z bardziej istotnych inwestycji – to właśnie jakość i funkcjonalność sprzętu ma duży wpływ na wydajność pracy w biurze, ale często również w halach produkcyjnych. Zupełnie nowe komputery, wyposażone w oprogramowanie i gotowe do pracy stanowią dla wielu przedsiębiorców znaczny koszt, zwłaszcza w obecnych, nie najłatwiejszych czasach. Czy można w jakiś sposób odciążyć firmowe finanse i oszczędzić na sprzętowych zakupach? Okazuje się, że tak. Bardzo pomocne są w tym przedsięwzięciu firmy, które sprzedają laptopy i komputery poleasingowe.

Czym są komputery poleasingowe?

Początkujący właściciele firm często nie wiedzą, czym właściwie charakteryzują się komputery poleasingowe oraz jakie jest ich pochodzenie. Odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta. Kategoria sprzętu poleasingowego obejmuje przede wszystkim używane maszyny, pochodzące z zachodnich korporacji, które korzystały z nich w ramach umowy leasingowej. Po zakończeniu umowy sprzęt zwykle wraca do firmy udzielającej leasingu, która następnie sprzedaje te komputery, dzięki czemu trafiają na rynek wtórny.

Kto skupuje ten sprzęt od leasingodawcy? Przede wszystkim wyspecjalizowane firmy z sektora IT, które zatrudniają ekspertów w dziedzinie elektroniki i posiadają swój własny serwis. Wiele takich firm działa na terenie Polski, skąd komputery trafiają do krajowych przedsiębiorców, zainteresowanych zakupem wysokogatunkowego sprzętu w dobrej cenie. Komputer lub laptop przed wysyłką do klienta jest gruntownie sprawdzany pod kątem sprawności i stanu technicznego – dzięki temu nowy nabywca otrzymuje sprawny sprzęt, gotowy do natychmiastowej pracy.

Komputer lub laptop po leasingu - dlaczego to się opłaca?
Komputer lub laptop po leasingu – dlaczego to się opłaca?

Komputer lub laptop po leasingu – dlaczego to się opłaca?

Wielu przedsiębiorców ostrożnie podchodzi do tematu sprzętu poleasingowego, nie wiedząc do końca, jaka jest jego jakość i żywotność. Oczywiście rozsądne dokonywanie zakupów sprzętowych jest zawsze wskazane, natomiast samo nabycie komputerów po leasingu jest jak najbardziej sensowną opcją, która wygeneruje dla firmy duże oszczędności. W praktyce zakup sprzętu poleasingowego może zmniejszyć koszt całego przedsięwzięcia nawet o kilkadziesiąt procent względem nabycia nowych komputerów.

Warto wspomnieć, że laptopy czy komputery poleasingowe nie wiążą się z większym ryzykiem zakupowym, ponieważ w większości firm specjalizujących się w handlu takim sprzętem udzielana jest gwarancja na najważniejsze podzespoły. Jaki jest okres gwarancji na używany sprzęt komputerowy? To zależy od sprzedawcy. Najrzetelniejsze firmy, pewne jakości sprzedawanego towaru, udzielają na sprzęt nawet 12 miesięcy gwarancji – przykładem jest sklep fajnykomputer.pl. Warto wspomnieć, że dokładnie taki okres gwarancyjny jest udzielany przez większość dużych sieci na nowy komputer lub laptop, gdy zakup jest realizowany na fakturę. Nabycie używanego sprzętu może być zatem objęte bardzo wysoką ochroną, co ucieszy niezdecydowanych przedsiębiorców.

Jakie zalety mają laptopy i komputery poleasingowe?

Prócz atutów, które zostały wymienione wyżej, warto zwrócić uwagę na to, że duża część komputerów sprzedawana jest już z zainstalowanym oprogramowaniem. To ważna zaleta dla osób, które potrzebują, by sprzęt był gotowy do działania natychmiast po odebraniu. Nie bez znaczenia jest też jakość tych komputerów – nieporównywalna do popularnego sprzętu sprzedawanego obecnie w marketach z elektroniką. Korporacje, które były pierwotnymi użytkownikami tego sprzętu, z reguły mają bardzo wyśrubowane normy i oczekiwania. Dlatego sprzęt musi mieć znakomite podzespoły i wytrzymałą, estetyczną obudowę. To sprawia, że nawet kilkuletnie komputery są w stanie konkurować z nowym sprzętem z klasy budżetowej. A przy tym cały czas są od niego znacznie tańsze.

Każda firma, dla której oszczędności i stan finansów stanowią priorytet, powinna rozważyć zakup używanego sprzętu. Jest to doskonały sposób na szybkie odnowienie biurowego wyposażenia, bez nadwerężenia firmowego budżetu.