Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Podpowiadamy, czym się kierować
gdzie-ubezpieczyc-dom

Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Podpowiadamy, czym się kierować

gdzie-ubezpieczyc-dom
Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Podpowiadamy, czym się kierować

Własny dom to marzenie, którego realizacja często jest wynikiem wielu lat pracy i wyrzeczeń. Niejednokrotnie stanowi dorobek całego życia. Jest to zdecydowanie miejsce, w którym pragniemy czuć się bezpiecznie i którego nie chcemy stracić. Niestety, zdarzenia losowe mogą mieć miejsce bez względu na to, jak bardzo jesteśmy ostrożni. Gdzie ubezpieczyć dom oraz czym się kierować podczas wyboru odpowiedniej polisy? Podpowiadamy.

Gdzie ubezpieczyć dom?

Znalezienie odpowiedniej polisy może nie wydawać się najłatwiejsze, gdyż wybór jest naprawdę duży. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu produktów o różnych zakresach ochrony oraz cenach. Chodzenie od miejsca do miejsca i zapoznawanie się z każdą z ofert zajęłoby mnóstwo czasu, na szczęście jest o wiele szybsze i wygodniejsze rozwiązanie. Możesz skorzystać z porównywarki cen ubezpieczeń, która przedstawi Ci zestawienie polis z różnych firm wraz z cenami i zakresem ochrony. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. W ten sposób możesz nie tylko wybrać ubezpieczenie, ale także dokonać wszelkich formalności, by wejść w jego posiadanie.

Na jaką polisę się zdecydować?

To, na jaką polisę ubezpieczeniową się zdecydujesz, powinno zależeć nie tylko od twojego budżetu, jakim dysponujesz, ale przede wszystkim od rodzaju nieruchomości, jaką posiadasz oraz zakresu ochrony, jaką chcesz, by owa nieruchomość była objęta. Możesz zakupić standardową polisę ubezpieczeniową mieszkania, ale także wykupić dodatkowe rozszerzenia. Jednym z nich jest np. domowy assistance. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnego rodzaju produkty, które mogą zapewnić Ci pomoc finansową w przypadku zdarzeń losowych, w różnej cenie. Jeśli nie chcesz przepłacać, dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki cenowej ubezpieczeń. Otrzymujesz szybkie zestawienie ofert, wraz z zakresem ochrony oraz ceną. To znacznie ułatwia podjęcie najkorzystniejszej decyzji.

Domowy assistance – co zawiera?

Polisa mieszkaniowa jest pomocna w przypadku takich zdarzeń losowych jak zalanie, pożar, zniszczenie domu przez spadnięcie na niego drzewa czy statku powietrznego. Oczywiście lista sytuacji, w których otrzymasz pomoc finansową, potrzebną na naprawę szkód jest znacznie dłuższa. Jednak jest dostępne rozszerzenie polisy, które dodatkowo zapewnia realizację usługi jak np.:

  • Pomoc specjalistów takich jak szklarz, hydraulik czy elektryk;
  • Dozór miejsca ubezpieczenia i zapewnienie noclegu lokatorom;
  • Pomoc medyczna (np. wizyty domowe lekarzy);
  • Wsparcie prawne.

Lista usług, jakie otrzymasz w ramach rozszerzenia polisy o domowy assistance, może być w każdej firmie inna. Zdarzają się też pakiety assistance zawierające opiekę weterynaryjną czy np. serwis rowerowy. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu produktów, oferujących ciekawe rozwiązania.