Kredyt przez internet — czym się różni od tego branego w oddziale
Kredyt przez internet

Kredyt przez internet — czym się różni od tego branego w oddziale?

Kredyt przez internet
Kredyt przez internet — czym się różni od tego branego w oddziale?

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki? Sięgnij po niedrogi kredyt gotówkowy. W za-leżności od swoich preferencji możesz wziąć go nie tylko w oddziale banku, ale także bez wy-chodzenia z domu, w 100% online. Czym kredyt przez internet różni się od tego branego w placówce? Podpowiadamy.

Kredyt gotówkowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie i bezpieczne pozyskanie dodatkowych pieniędzy: na nieprzewidziane wydatki, bieżące koszty czy skrupulatnie zaplanowane cele. Czym jest w praktyce i kto może po niego sięgnąć?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to kredyt na dowolny cel, wypłacany przez bank jednorazowym przelewem na konto bankowe. W zależności od parametrów finansowania i Twojej zdolności kredytowej maksymalna kwota kredytu gotówkowego może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a spłata odbywa się w miesięcznych ratach, nawet przez kilka lat.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

Ze względu na prostą konstrukcję kredytu gotówkowego banki nie stawiają wnioskującym o dodatkowe środki wygórowanych wymagań. Dodatkowe środki może otrzymać osoba pełnoletnia, posiadająca dowód osobisty, numer PESEL i pełną zdolność do czynności prawnych. Niezbędne jest także posiadanie wymaganej przez kredytodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty kredytu wraz z odsetkami w terminach wskazanych w harmonogramie. Podstawą oceny zdolności kredytowej są dane zawarte we wniosku kredytowym, dodatkowych dokumentach (np. wyciągach z rachunku bankowego) i ogólnodostępnych bazach (np. Biurze Informacji Kredytowej).

Kredyt gotówkowy — w oddziale lub przez internet

W zależności od sposobu wnioskowania o dodatkowe środki kredyt gotówkowy może przybierać formę tradycyjnego kredytu branego w oddziale banku i kredytu online. Czym się od siebie różnią?

Kredyt w oddziale to kredyt gotówkowy, którego pozyskanie wymaga wizyty w oddziale. To właśnie w stacjonarnej placówce musisz bowiem złożyć wniosek kredytowy. Wypłata środków odbywa się z reguły przelewem na konto (opcjonalnie w kasie banku). Aby spłacić ratę, kredytobiorca może wysłać przelew online (jeśli potrafi i chce to zrobić). Może także uregulować płatność w kasie banku lub na poczcie — przelewem.

Dla kogo kredyt w oddziale?

Kredyt w oddziale to dobre rozwiązane dla osób, które nie korzystają z internetu lub obsługują internet jedynie w ograniczonym zakresie. Będzie także strzałem w dziesiątkę dla wszystkich, którzy ponad nowoczesne technologie przedkładają kontakt z „żywym człowiekiem” i zdecydowanie wolą, aby obsługą kredytu zajął się pracownik banku.

Kredyt gotówkowy online to kredyt, który pozyskasz przez internet. Co jednak ważne — kredytem online bywa nazywany zarówno produkt, który możesz otrzymać, wysyłając wniosek online (i podpisując umowę w oddziale), jak również ten, który pozwala na wykonanie wszystkich kroków (łącznie z zawarciem umowy) przez internet.
Jeśli zależy Ci na tym, aby pożyczyć pieniądze bez konieczności wizyty w stacjonarnej placówce banku, przed złożeniem wniosku kredytowego koniecznie zweryfikuj, jak odbywa się procedura kredytowa. Wypłata środków z kredytu gotówkowego online odbywa się jednorazowym przelewem na konto, a kwota kredytu zostaje rozłożona na miesięczne raty. Najszybciej i najwygodniej opłacisz je przelewem przez internet — w systemie bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej.

Dla kogo kredyt online?

Kredyt przez internet na konto to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą skorzystać szybko i wygodnie, a czas jest dla nich równie cenny co pieniądze. Taki produkt okaże się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich, którzy aktywie korzystają z internetu i nie rozstają się ze swoimi smartfonami.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło:
https://forsal.pl/artykuly/831359,kredyt-w-oddziale-banku-czy-przez-internet-co-bardziej-sie-oplaca.html