Dlaczego warto porównywać kredyty online?
Dlaczego warto porównywać kredyty online?

Dlaczego warto porównywać kredyty online?

Dlaczego warto porównywać kredyty online?
Dlaczego warto porównywać kredyty online?

Zaciąganie kredytów online stało się powszechną praktyką, a wręcz zdetronizowało tradycyjny sposób. Nie ma w tym nic dziwnego. W sieci mamy setki ofert w zasięgu ręki, a sam proces zaciągnięcia zobowiązania jest dziecinnie prosty. Mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, iż jest to zobowiązanie finansowe, które należy spłacić w terminie. Opowiemy o tym, jak rozważnie wybrać kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy – podstawowe informacje

Kredyt gotówkowy to usługa finansowa, polegająca na udzieleniu klientowi środków na realizację jego dowolnych potrzeb. Kredyt gotówkowy online można obecnie zaciągnąć bez wychodzenia z domu, a cały proces sprowadza się do wypełnienia formularza i złożenia oświadczeń. Nie ma natomiast potrzeby dostarczania żadnych dokumentów, potwierdzających dochody.

Kredyt przeznaczony jest oczywiście dla pełnoletnich obywateli Polski, którzy dysponują kontem bankowym w polskim banku. W zasadzie nie ma więcej wymogów. Decyzję kredytową otrzymuje się już po kilkunastu minutach, a przelew środków jest wykonywany niezwłocznie. Jak zatem widać – kredyty online to łatwy sposób na szybkie pozyskanie niezbędnych środków.

Porównywarka kredytu gotówkowego – podstawowe narzędzie świadomego pożyczkobiorcy

Jak wspomnieliśmy – ofert kredytów gotówkowych jest bardzo dużo. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i zaciągnąć niezbyt korzystną pożyczkę. Oferty kredytów gotówkowych trzeba porównać, by móc wybrać optymalny wariant. Samodzielne porównywanie kredytów to syzyfowa praca. Dlatego właśnie warto korzystać z dostępnych w sieci bezpłatnych narzędzi – porównywarki kredytowej.

Wystarczy podać kilka najważniejszych parametrów:

  • RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania)
  • Kwota kredytu
  • Okres kredytowania

Dla każdego klienta inny parametr może być decydujący. Są osoby, którym szczególnie zależy na niskiej racie. Dla innych ważniejszy jest maksymalny okres spłaty. Zawsze warto jednak zwracać uwagę na to, ile wynosi Roczna stopa oprocentowania (RRSO). Parametr ten wskazuje bowiem, jaka jest całkowita kwota kredytu. Nikt nie chce przepłacać, więc koniecznie należy sprawdzić, jaka będzie całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów).

Czy kredyt online to rozwiązanie dla każdego?

Kredyt online to zobowiązanie, które może zaciągnąć każdy, kto ma dostęp do Internetu. Obecnie wiele instytucji oraz banków zachęca nawet do korzystania w tym celu z aplikacji mobilnych. Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest zatem proste i pozbawione zbędnych formalności.

O podstawowych wymogach wspominaliśmy już wcześniej – kredyt może wziąć pełnoletni obywatel, która prowadzi rachunek bankowy w polskim banku. To właśnie na ten rachunek będą przelane pożyczone środki.

Nie ma konieczności dostarczania zaświadczeń czy wyciągów z konta, poświadczających przychody. Niemniej w trakcie wypełnienia formularza (wniosek online) trzeba podać źródło oraz wysokość dochodów. Odbywa się to jednak na zasadzie oświadczenia. Bank musi w ten sposób ocenić zdolność kredytową. Jest to podstawowe kryterium, które zadecyduje o ostatecznym udzieleniu pozytywnej decyzji kredytowej. Wszelkie dokumenty (w tym umowę kredytu) otrzymasz na adres e-mail podany podczas składania wniosku.

Podsumowując; kredyt przez Internet to bardzo wygodne rozwiązanie. Może go wziąć każdy pełnoletni obywatel. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy jednak dokładnie przeanalizować oferty – w tym celu warto skorzystać z porównywarki kredytowej. Takie rozeznanie pozwoli wybrać tani kredyt gotówkowy, który będziesz w stanie spłacić w terminie. Każda pożyczka jest przecież zobowiązaniem, a zapisów umowy należy bezwzględnie dopełnić.