Kredyt na dom - jaki wybrać? Jak uzyskać? Zadzwoń teraz!
Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - czy to możliwe?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego - czy to możliwe?

Dom to marzenie wielu ludzi. Większość z nas woli mieszkać w samodzielnym, pięknym domu z ogrodem, niż w ciasnym mieszkaniu w bloku. Jednak rzadko kogo stać na to, aby za gotówkę kupić wymarzone lokum. Co robić w takiej sytuacji? Dobrym i często jedynym rozwiązaniem jest kredyt na dom. Każdy bank oferuje taką opcje. Niestety ciężko samu zdecydować, jaki kredyt wybrać, aby nie stracić pieniędzy. Kredyt hipotetyczny to zobowiązanie na długie lata, często jest spłacany przez 30-40 lat. Aby podjąć właściwą decyzję można skorzystać z pomocy, jaką oferuje doradca finansowy. 

Co to jest kredyt na dom?

Kredyt na dom to umowa podpisana między osobą, która potrzebuje pieniędzy na zakup lub budowę domu, a bankiem lub inną instytucją finansową, która oferuje pieniądze na ten cel. Kredytobiorca musi wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem, musi zwrócić pożyczkę w określonym w umowie czasie, razem z odsetkami oraz innymi kosztami dodatkowymi (prowizja, kosztorys).

Jaki wybrać kredyt na dom?

Aby dokonać dobrego wyboru należy udać się do Doradcy Kredytowego Warszawa. Klienci często sami nie znają zasad dobrego kredytu, nie widzą czym rożni się marża od prowizji, co powinni sprawdzić.Doradca kredytowy to osoba, która zajmuje się pośrednictwem między klientem, czyli osobą, która przychodzi po pomoc, a bankiem. Dobry doradca finansowy warszawa pomaga nie tylko wybrać odpowiedni kredyt, ale również pomaga załatwić wszystkie niezbędne formalności. Doradca kredytowy przedstawia dostępne na rynku oferty, razem z klientem analizuje je, przestawia plusy i minusy danego banku. W czasie pierwszego spotkania doradca musi poznać oczekiwania i potrzeby klienta, aby mógł dokonać analizy kredytów. Klient musi przedstawić swoje potrzeby, jaki rodzaj kredytu chce zaciągnąć, na ile lat, jaką ratę miesięczną jest w stanie spłacać. Kolejne spotkanie to przedstawienie wybranych ofert. Doradca wykonuje też wstępną analizę zdolności kredytowej klienta, choć ostateczną decyzje w tej kwestii podejmuje analityk finansowy. Doradca kredytowy informuje klienta, jakie dokumenty należy złożyć do wybranego banku, pomaga je skompletować i wypełnić. Podpowiada również kredytobiorcy w jaki sposób zwiększyć zdolność kredytową, sprawdza historię klienta w BIKu. Doradca może pracować niezależnie lub być zatrudniony przez bank, jednak najlepiej skorzystać z usług osoby, która działa niezależnie. Wtedy nie będzie działała w interesie danego banku, nie będzie nikogo faworyzowała. Dobrym wyborem będzie biuro kredyty warszawa, które działa niezależnie. 

Kredyt na dom - jaki wybrać?
Kredyt na dom – jaki wybrać? Jak uzyskać?

Dobry, uczciwy doradca nie bierze wynagrodzenia od klientów, usługi  doradztwa są zupełnie bezpłatne. Zarobki agenta to wynagrodzenie od banku, w którym klient zdecyduje się na kredyt. Doradca Finansowy Warszawa pomoże zaoszczędzić klientom pieniądze i czas, ponieważ sprawdzi za nich ofertę banków i przygotuje symulacje kredytów. Obowiązkiem doradcy jest wyjaśnienie problemowych kwestii i odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące kredytu. Ważne, aby doradca miał duże doświadczenie, wtedy łatwiej będzie mu pomóc klientowi. Istotne również jest, aby osoba doradzająca klientowi postępowała uczciwie, zgodnie z etyką. Ważna jest znajomość aktualnych ofert banków oraz przepisów prawnych. Skorzystanie z usług doradcy pozwoli uchronić się  przed wyborem oferty, która która będzie niekorzystna, będzie zawierała wysoką marże czy duże koszty prowizji lub ubezpieczenia. Wybierając złą ofertę możemy stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy zł . Wybierając kredyt dla siebie trzeba wziąć pod uwagę nie tylko samą ratę, ale wszystkie łączne koszty kredytu oraz obowiązkowych produktów dodatkowych np. konto bankowe, ubezpieczenie na życie itp. 

Jak się przygotować do zaciągnięcia kredytu na dom?

Po pierwsze należy dokładnie przeanalizować swoja sytuacje i możliwości finansowe. Trzeba zdawać sobie sprawę to zobowiązania na wiele lat, dlatego należy przewidzieć wszystkie okoliczności i wiedzieć jak się zabezpieczyć np. w momencie utraty pracy, choroby lub innego zdarzenia. Istotne jest aby  zweryfikować BIK czyli historię w Biurze Informacji Kredytowej. Kolejna kwestia to sprawdzenia zdolności kredytowej.Zależy ona od zarobków, innych posiadanych obciążeń ( kredyty, pożyczki, alimenty) , ważna jest ilość osób w gospodarstwie domowym. Od naszej zdolności kredytowej zależy kwota kredytu, jaką możemy otrzymać. W określeniu zdolności kredytowej może pomóc doradca finansowy. Następnie, po wybranie banku, trzeba udać się do placówki i złożyć odpowiedni wniosek ( można to też zrobić za pośrednictwem biura kredytowego). Bank poinformuje jakie dokumenty należy przedstawić w celu otrzymania kredytu.

Są to z reguły:

 • dokumenty potwierdzające tożsamość
 • dokumenty dochodowe ( umowa o pracę, historia rachunku bankowego, pit z poprzedniego roku, 
 • dokumenty budowy czyli np. projekt budowlany, pozwolenie na budowę, kosztorys budowy, dokumenty działki budowlanej 
 • inne, o które poprosi bank
 • Bank potrzebuje czasu, aby rozpatrzyć wniosek i przeanalizować dostarczone dokumenty. Często prosi o doniesienie potrzebnego druku lub uzupełnienie wpisu. Ostatnim etapem jest przyznanie kredytu. Środki na budowę domu mogą zostać przekazane w transzach lub jednorazowo. Jest to zależne od postępów budowy. Bank może chcieć sprawdzić na jakim etapie jest budowa domu, czy prace postępują zgodnie z przewidywaniami.

  Mimo że kredyt to zobowiązanie na lata, to coraz więcej osób decyduje się i korzysta z takiego rozwiązania. Dzięki temu może spełnić swoje marzenie i cieszyć się własnym domem. 

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Warszawie

  Telefon: +48 533 88 78 78