Jak zwiększyć wartość domu przed sprzedażą?
Dobra brama wyposażona w automatykę to komfort i pełne bezpieczeństwo

Dobra brama wyposażona w automatykę to komfort i pełne bezpieczeństwo

Sprzedaż domu może zapewnić spory przypływ gotówki, ale musimy wiedzieć, że czasami przed wystawieniem ogłoszenia warto przeprowadzić pewne prace remontowe i dodatkowo doposażyć dom, by zyskał on na wartości i jego sprzedaż przyniosła nam jeszcze większy zysk. Samo odmalowanie wnętrz czy wymiana podłóg nie wystarczy, szczególnie że może się okazać, iż nowy nabywca będzie miał w tej kwestii inny gust i konieczne będzie wykonanie kolejnego remontu. Warto więc skupić się na takich rzeczach jak ogrodzenie, brama garażowa czy odpowiednie przygotowanie tarasu. Pamiętajmy, że wykonanie tych elementów będzie doskonałą inwestycją, a nie typowym wydatkiem. Sprawdź jak to zrobić z firmą THOR KUNSTSCHMIEDE

Dobra brama wyposażona w automatykę to komfort i pełne bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach trudno spotkać dom, który byłby wyposażony w manualną bramę wjazdową czy garażową. Automatyka stała się obowiązkowym wyposażeniem, które ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dobrze dobrany i odpowiednio zamontowany napęd zapewnia bardzo duży komfort, jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Brama automatyczna wraz z napędem to wydatek kilku tysięcy złotych, ale wydaje się, że osoby kupujące nieruchomość mocno docenią takie dodatkowe wyposażenie, a ostatecznie przyczyni się to do sporego wzrostu wartości sprzedawanego domu.

Warto pamiętać, by przed sprzedażą wyposażyć w automatykę nie tylko bramę wjazdową, ale również garażową. Tutaj koszt jest zdecydowanie niższy, a ostateczny efekt połączenia jednej i drugiej bramy mocno podnosi wartość każdej nieruchomości. Pamiętajmy, by w trakcie zakupu automatyki wybrać jednego producenta obu tych rozwiązań, co mocno ułatwi późniejszą synchronizację pilotów. Taki wybór sprawi, że nie będzie żadnego problemu, by obie bramy obsługiwane były z jednego pilota. Jest to o tyle ważne, że zapewnia duży komfort, a dbałość o najmniejsze szczegóły upewnia potencjalnego kupca, że nasza nieruchomość jest warta uwagi.

Dobra brama wyposażona w automatykę to komfort i pełne bezpieczeństwo
Dobra brama wyposażona w automatykę to komfort i pełne bezpieczeństwo

Nowoczesne stalowe ogrodzenie poprawi wygląd domu

Ogrodzenie w każdym domu pełni funkcję polegającą na osłonięciu mieszkańców od wzroku przechodniów. Utrudnia też przedostanie się na posesję osób postronnych, a w związku z tym zwiększa nasze bezpieczeństwo. Obecnie wśród inwestorów ogromną popularnością cieszą się ogrodzenia stalowe, które gwarantują piękny, ponadczasowy wygląd, ale równocześnie są bardzo trwałe. Oczywiście ogrodzenie takie musi zostać właściwie zabezpieczone przed korozją. Stal jest bardzo podatna na rdzewienie, dlatego tak ważne jest, by wybrać solidnego wykonawcę, który oprócz estetycznego spawania elementów ogrodzenia zadba o perfekcyjne jego malowanie. Jest ono przeważnie przeprowadzane w specjalistyczny lakierniach, które zapewniają perfekcyjne zabezpieczenie antykorozyjne i idealne pokrycie poszczególnych elementów farbą. Decydując się na takie rozwiązania, powinniśmy w trakcie odbioru sprawdzić, czy całość jest pomalowana, jak należy, zdarza się bowiem, że mało solidne firmy nie przykładają do malowania zbyt dużej uwagi, a to prowadzi do poważnych konsekwencji, polegających na szybkim niszczeniu ogrodzenia.

Ogrodzenie stalowe na konstrukcji betonowej wraz z fundamentem to naprawdę duży wydatek. Jest to jednak znowu bardzo dobra inwestycja, które mocno podnosi wartość danej nieruchomości. Ładnie wyglądające ogrodzenie zapewnia potencjalnemu klientowi poczucie bezpieczeństwa, a to zdecydowanie poprawia komfort i ostatecznie podnosi cenę domu. Wydaje się więc, że profesjonalne wykonane ogrodzenie oraz estetyczna brama automatyczna mogą sprawić, że na sprzedaży danej nieruchomości można zdecydowanie więcej zarobić.

Sprzedając dom, pamiętajmy też, że na potencjalnych kupców bardzo dobrze oddziałuje ładny, zadbany ogródek. Warto więc zrobić wszystko, by przed oględzinami doprowadzić go do jak najlepszego stanu. Czasem zwykłe skoszenie trawnika i pozbieranie śmieci może zwiększyć zainteresowanie nieruchomością i przechylić szalę na naszą korzyść. Bardzo często takie mało kosztowne detale, są bardzo ważne i ostatecznie przyczyniają się do wzrostu ceny domu.

THOR | KUNSTSCHMIEDE

ul. Miedziana 34,
66-620 Gubin,
Polen

KONTAKTDETAILS

Tel.: 0048 68 45 25 298
Fax.: 0048 68 45 25 297
Mob.(DE): 0170 880 70 07
Mob.(PL): 0048 600 60 60 45
E-MAIL: info@thor-zaun.pl

https://google.com/maps/?cid=13484447487677700598