Kredyt dla firmy - jak uratować przedsiębiorstwo w czasie pandemii?
Kredyty dla firm w czasie pandemii

Kredyty dla firm w czasie pandemii

Kredyt to często jedyna droga, aby przetrwać na rynku. Na szczęście kredyty firmowe są produktami bezpiecznymi i pewnymi, ponieważ udzielają ich instytucje zaufane i zobowiązane do postępowania zgodnie z przepisami prawa. Dzięki dobrze dopasowanemu kredytowi, można postawić swoją firmę na nogi i zyskać środki na zakup towarów, opłacenie usług, czy zatrudnienie pracowników.

Kredyty dla firm w czasie pandemii COVID-19

Nikt na świecie nie spodziewał się tego, co wydarzyło się pod koniec 2019 r. Niebezpieczny koronawirus opanował cały świat niezwykle szybko, powodując wielkie zmiany w życiu ludzi i ich codziennym funkcjonowaniu. Sytuacja ta nie pozostała również bez wpływu na wiele firm i przedsiębiorstw. Polski rząd, podobnie jak inne, zdecydował się na wprowadzenie licznych restrykcji, które uniemożliwiły wielu przedsiębiorcom wykonywanie pracy. Problem dotyczył różnego rodzaju branż – gastronomicznej, kulturalnej, hotelarskiej, ale również turystycznej, czy odzieżowej. Mamy rok 2021 i co dalej?

Kredyty dla firm w czasie pandemii

Sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna, liczba zachorowań rośnie i maleje, dlatego przedsiębiorcy nadal znajdują się w bardzo trudnej sytuacji i wielu z nich wskazuje, że powoli kończą się oszczędności. Co prawda banki zgadzaj się na zawieszenie spłaty kredytu firmowego, który został zaciągnięty wcześniej lub obniżają znacznie raty, ale potrzebne są kolejne środki na opłatę czynszów, pensji dla pracowników, czy zakup towarów. Jak na kryzys związany z pandemią koronawirusa zareagował sektor bankowy i na jakie rozwiązania mogą dziś liczyć firmy? Czy łatwo jest uzyskać kredyt obrotowy dla firmy, w czasie, kiedy firma nie osiąga zbyt dużych dochodów? Warto zapoznać się z poniższym opracowaniem na temat możliwości kredytowych w dobie koronawirusa. W razie wątpliwości, pomocą służy doświadczony ekspert finansowy (dawniej doradca kredytowy – nazwa popularna, ale zakazana przez KNF w 2017 roku), który posiada niezbędną wiedzę, kwalifikacje i narzędzia.

Pomoc eksperta finansowego – porównanie kredytów dla firm 

Coraz częściej zarówno duzi, jak i niewielcy przedsiębiorcy zmuszeni są zdecydować się na kredyt firmowy w czasie pandemii, nie mając innego wyjścia. Nie chcą zwalniać pracowników, liczą na luzowanie obostrzeń związanych z funkcjonowaniem ich firmy i wszelkimi sposobami próbują dostosować swoją ofertę do tego, co jest obecnie potrzebne i możliwe do wykonania. Kredyt pozwala nieco odetchnąć, spłacić wszystkie zaległości i zainwestować w to, co w danej chwili jest potrzebne firmie do przeżycia kolejnych miesięcy.

Ekspert finansowy – gwarancja oferty kredytowej dopasowanej do indywidualnych potrzeb

Banki bardzo szybko odpowiedziały na potrzeby finansowe, zarówno osób prywatnych, jak i firm, w czasie pandemii. Już po kilku tygodniach od lockdownu, zaczęły pojawiać się oferty kredytów i pożyczek, ale też złagodzono nieco zasady spłaty posiadanych już zobowiązań. Również rząd zdecydował się na bezzwrotną pomoc, która miała stanowić rekompensatę utraconych dochodów. Solidne wsparcie dla firm tarcza antykryzysowa zapewniła jednak na krótko. Środki pozwoliły na spłatę zaległości i pojawiła się potrzeba na kolejne pieniądze. Tutaj z pomocą przychodzą doświadczeni eksperci finansowi, którzy są niezwykle pomocni w dobie pandemii. Dzięki nim każdy przedsiębiorca, któremu pomaga ekspert finansowy, a dawniej doradca kredytowy, może zaciągnąć kredyt dla firmy, który będzie optymalnie dopasowany do jej indywidualnych potrzeb. Banki oferują przecież różne rozwiązania, odpowiednie dla dużych i małych firm z rozmaitych branż.

Jaka jest rola Eksperta Finansowego w poszukiwaniu kredytu firmowego?

Doświadczony doradca kredytowy, a dzisiaj ekspert finansowy doskonale zna ofertę wszystkich banków, które funkcjonują w Polsce. Na co można liczyć, decydując się na współpracę z takim ekspertem do spraw finansów?

  • Na jego aktualną wiedzę o rynku kredytowym, która pozwala na dokonanie właściwej selekcji ofert poszczególnych banków,
  • na indywidualne podejście do każdego klienta, które pozwala na szersze spojrzenie,
  • na to, że specjalista wykona odpowiednie kalkulacje spłaty i dopasuje ofertę kredytową do możliwości płatniczych firmy, z uwzględnieniem niepewnej sytuacji związanej z pandemią,
  • na porównanie ofert różnych banków pod kątem wszystkich aspektów istotnych z punktu widzenia klienta i nie tylko,
  • na profesjonalną pomoc w dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności.

Dobry ekspert finansowy (dawniej doradca kredytowy) sporządzi całą dokumentację, wskaże, jakie dokumenty trzeba otrzymać, z jakiej instytucji i pomoże w podpisaniu umowy kredytowej z bankiem. Dzięki jego pomocy można zaoszczędzić wiele czasu, a ten gra tu przecież istotną rolę. Każdy dzień, kiedy firma działa w sposób ograniczony restrykcjami, lub nie pracuje, oznacza dla niej ogromne straty. Na rynku nie brakuje wysokiej klasy ekspertów, którzy pomogą zdobyć kredyty dla firm Warszawa. Warto skontaktować się z taką firmą i dowiedzieć, jaka dokładnie jest jej oferta oraz ile czasu czeka się na kredyty firmowe w obecnym, bardzo trudnym dla wszystkich czasie. Trzeba pamiętać o tym, że również sektor bankowy traci przez pandemię, dlatego bankom zależy na sprzedaży kredytów, jednak muszą wykazać się rozwagą, aby zobowiązania te były możliwe do spłacenia.

Koronawirus a kredyt dla firmy

Dawni doradcy kredytowi, czyli eksperci finansowi oceniają, że banki patrzą obecnie znacznie bardziej surowo na potencjalnych klientów, niż przed pandemią. Ich analiza możliwości płatniczych klienta musiała ulec zmianie, aby dostosować się do panujących warunków. Kiedyś przedstawienie dokumentów potwierdzających określone dochody było najważniejsze, a dziś dochody sprzed miesiąca wcale nie muszą oznaczać, że firma ma szansę przetrwać na rynku przez długie lata, a tyle zwykle trwa spłata takiego zobowiązania. Poza dochodami weryfikuje się między innymi to, o ile spadły one w stosunku do poprzednich okresów i czy firma znajduje się w grupie ryzyka.

Koronawirus a kredyt dla firmy
Koronawirus a kredyt dla firmy

Tarcza antykryzysowa dla firmy to jednak całkiem nowe rozwiązanie, wprowadzone z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną i pandemię, która jest z nami już od ponad roku. O taką pomoc mogą starać się również przedsiębiorcy, którzy od dłuższego czasu nie osiągają żadnych dochodów, z powodu obostrzeń, jakie zdecydował się wprowadzić polski rząd.

Tarcza Antykryzysowa i wakacje od spłaty kredytu firmowego

W związku z wybuchem pandemii banki zmuszone były do zmian w swoich regulaminach i zdecydowały się na pomoc obecnym i przyszłym kredytobiorcom, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo sobie. Brak spłaty zobowiązań przez klientów firmowych, którzy bankrutują, były zabójczy również dla instytucji bankowych. Obecnie klienci banków mogą liczyć na udogodnienia, które mają ułatwiać im spłatę pożyczek oraz ich zaciąganie.

Kredyt dla firm tarcza antykryzysowa – na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

Dzięki pozytywnej reakcji banków na rządowe plany, udało się wypracować rozwiązanie, które ma ratować polskie biznesy przed upadkiem. Tarcza antykryzysowa skierowana jest do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców. Jej cel to utrzymanie miejsc pracy i finansowanie przedsiębiorstw, które bez takiej pomocy nie są w stanie się samodzielnie utrzymać.

  • Tarcza antykryzysowa dla małych firm przeznaczona jest dla przedsiębiorców zatrudniających do dziewięciu osób. Uzyskać można pożyczkę w wysokości pięciu tysięcy złotych.
  • Tarcza antykryzysowa dla średnich firm, podobnie jak tarcza antykryzysowa dla dużych firm dają już znacznie większe możliwości. Firmy mogą uzyskać podwyższenie kapitału z funduszu PFR albo szybkie finansowanie w obligacjach o wartości wynoszącej do sześciu miliardów złotych. 

Dzięki tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą też zamrażać składki w ZUS. Niektórzy z nich uważają, że kredyt dla firm tarcza antykryzysowa to rozwiązanie, dzięki któremu udaje im się nie zamykać swoich firm z miesiąca na miesiąc. 

Zawieszenie spłaty rat bieżących

Większość banków działających w Polsce wprowadziła dla swoich kredytobiorców możliwość tak zwanych wakacji kredytowych, czyli zawieszenia spłaty rat. Każdy bank ma swoją własną ofertę, dlatego należy dowiedzieć się, co można zyskać w konkretnym. Niektóre umożliwiają zawieszenie spłaty kredytu na pół roku, inne na trzy miesiące. Niekiedy klient nie płaci nic, a innym razem spłaca same odsetki lub kapitał. Przed podpisaniem takiej umowy trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z jej warunkami, aby mieć pewność, że bank przedstawia uczciwe warunki. By nie popełnić błędu warto poprosić o pomoc doświadczonej osoby – dawny doradca kredytowy, a dzisiaj ekspert finansowy to najlepszy kierunek.

Jak skorzystać z udogodnień związanych ze spłatą kredytu w banku?

Posiadając kredyty firmowe, w obecnym czasie można skorzystać z powyżej opisanych możliwości. Aby uzyskać pomoc banku, najczęściej konieczne jest złożenie wniosku, a niekiedy również innych dokumentów stanowiących załączniki do niego. Dla wielu osób tego typu formalności oznaczają konieczność poświęcenia dużej ilości czasu i energii. Zamiast męczyć się samemu z wnioskiem i zastanawiać, w jaki sposób go wypełnić, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego eksperta finansowego (dawniej doradcy kredytowego), który doskonale zna oferty wszystkich banków i wie, w jaki sposób załatwić wakacje kredytowe szybko i sprawnie. Ekspert finansowy (dawniej doradca kredytowy) pomoże też zebrać dokumentację niezbędną do zaciągnięcie kredytu w ramach tarczy i pomoże w dopasowaniu najdogodniejszej opcji w uczciwym banku.

Kredyt firmowy a pożyczka pozabankowa 

Na niektórych branżach i firmach pandemia koronawirusa odcisnęła wyjątkowe piętno. W ciągu kilku miesięcy tracono całe firmy i dorobek życia. Sytuacja ta bardzo sprzyja firmom pozabankowym, które oferują bardzo chętnie swoje pożyczki. Każdy rozsądny przedsiębiorca powinien się jednak trzymać z dala od tego typu rozwiązań? Dlaczego? Takie pożyczki oferowane są na lichwiarskich warunkach, mają bardzo wysokie koszty dodatkowe i oprocentowanie. Zaciąganie tego typu zobowiązań to najprostsza droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Dawni doradcy kredytowi, a dzisiaj eksperci finansowi bardzo przestrzegają przed zaciąganiem pożyczek pozabankowych na spłatę zobowiązań firmy, ponieważ spowoduje to jedynie większe zadłużenie. Dobry ekspert do spraw finansów jest w stanie znaleźć kredyt bankowy dla większości firm. Niekiedy potrzebne jest po prostu właściwe zabezpieczenie. 

Podsumowanie 

Pandemia koronawirusa niespodziewanie zmieniła życie wszystkich ludzi. Jest również bardzo trudnym doświadczeniem dla licznych branż, które znajdują się na granicy bankructwa. Na szczęście banki we współpracy z państwem oferują szereg rozwiązań, które pomagają ratować zadłużone przedsiębiorstwa. W tych trudnych czasach, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego eksperta finansowego, który szybko znajdzie szereg rozwiązań i pomoże znaleźć idealnie dopasowany kredyt firmowy w czasie pandemii, który będzie możliwy do spłaty. Jeśli potrzebują Państwo pomocy lub zachodzą jakiekolwiek wątpliwości w dziedzinie finansów w zakładce „kontakt” znajdują się niezbędne informacje. Kontakt z ekspertem finansowym z Warszawy jest możliwy telefonicznie lub poprzez e-mail. Doświadczony profesjonalista zaproponuje dogodne rozwiązanie i pomoże z dopełnieniem wszelkich niezbędnych formalności.