Jak starać się o kredyt gotówkowy? Sprawdz na naszym blogu!
Jak starać się o kredyt gotówkowy?

Jak starać się o kredyt gotówkowy?

Uzyskanie kredytu gotówkowego nie jest trudne, jednak na pewno wymaga załatwienia pewnych niezbędnych formalności.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy należy złożyć wniosek oraz przedstawić zaświadczenie o zarobkach. Tego typu kredyty są bardzo elastyczne, jeśli chodzi o pożyczaną od banku kwotę. Można, bowiem otrzymać kwoty z przedziału od kilku do kilku set tysięcy złotych. Wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy oraz wyliczonej przez bank zdolności kredytowej. Oczywiście zazwyczaj od tego jaką kwotę chcemy uzyskać, zależy to, jakie niezbędne dokumenty będziemy musieli w banku przedstawić. Im wyższa kwota tym więcej banki wymagają, przy dość wysokich często także żądają dodatkowych zabezpieczeń, w postaci na przykład weksla i blanco czy też zastawu na ruchomości bądź nieruchomości klienta.

Wybieramy kredyt na co zwracać uwagę?

Kredyty gotówkowe mają dużo zalet i są bardzo łatwe do wzięcia. Warto tylko pamiętać o kilku ważnych kwestiach przy ich wyborze. Na początku trzeba dokładnie zastanowić się, jaka kwota jest potrzebna w danej chwili. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć również obcej walucie, na przykład w euro, we franku szwajcarskim lub w dolarze. Jego oprocentowanie będzie z pewnością niższe, jednak wcale nie znaczy to, że na koniec zapłaci się mniej. Jeśli kursy walut znacznie wzrosną, wzrosną też stopy procentowe i wzrośnie wysokość spłaty. W przypadku kredytów gotówkowych istnieje też możliwość załatwienia wstępnych formalności dzięki Doradcy Finansowemu, przez Internet, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Ten kredyt można też otrzymać w najbardziej dogodnej dla siebie formie, na przykład w postaci czeku bankowego, gotówki albo przelewu. W ostatnim przypadku można również przelać pieniądze na konto bankowe w innym banku niż ten, w którym zaciągnęło się kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy posiada bardzo istotne udogodnienie w postaci możliwości wcześniejszej spłaty zobowiązania, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. Ten kredyt może być zaciągnięty nawet na kwotę 100 tysięcy złotych.

Co oferują banki w kwestii kredytów?

Obecnie także banki coraz częściej mają specjalne oferty dla swoich klientów które odznaczają się zazwyczaj nie tylko znacznie niższym oprocentowaniem, ale także brakiem prowizji czy innymi zaletami które nie są dostępne dla innych osób. Dlatego też nie dziwi fakt, że bardzo wiele osób poszukując idealnej dla siebie oferty na kredyt gotówkowy, najpierw sprawdza, co może im zaoferować ich własny bank. Bardzo często bowiem taka oferta jest najkorzystniejsza na rynku i nie można znaleźć lepszej od niej. Poza tym bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także kredyty udzielane przy pomocy Internetu. Te klienci chwalą sobie przede wszystkim za szybkość często w ciągu kilkunastu minut mają bowiem na koncie pieniądze.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Warszawie

Telefon: +48 533 88 78 78