Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Doradztwo kredytowe
Leasing czy kredyt - co bardziej się opłaca?

Leasing czy kredyt - co bardziej się opłaca?

W przypadku nagłej potrzeby zdobycia dodatkowych pieniędzy, bądź potrzeby pozyskania większej ilości gotówki najlepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. Rynek bankowy daje mnóstwo możliwości na poprawę bieżącej sytuacji finansowej.

• Można zaciągnąć kredyt bankowy na potrzeby rozpoczęcia działalności gospodarczej lub jej finansowania. Wówczas w ofercie są kredyty krótkoterminowe (do 1 roku), średnioterminowe (od 1 roku do 3 lat) i długoterminowe (powyżej 3 lat).
• Można także zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania bądź budowę domu. Taki kredyt hipoteczny udzielany jest na długi okres, dlatego decyzja o jego wyborze powinna być starannie przemyślana.
• Najbardziej dostępną formą wsparcia finansowego są pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Jednak taka dowolność wiąże się z wyższym oprocentowaniem kredytu oraz krótszym okresem spłaty. Oczywiście kredyty gotówkowe zaciągane są na znacznie niższe kwoty niż pożyczki mieszkaniowe. Podjęcie decyzji o wyborze kredytu z pewnością nie jest łatwe, dlatego ludzie coraz chętniej korzystają z porad Doradców Finansowych.

Na czym polega oferowane przez nich doradztwo kredytowe? Po pierwsze na analizie potrzeb. Wzięcie jakiegokolwiek kredytu uzależnione jest od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy. Dlatego trzeba w każdym przypadku dokonać indywidualnej oceny oferty kredytowej pod kątem potrzeb klienta. Każdy ma indywidualne priorytety. Dla jednych ważną sprawą są niskie raty, a dla innych krótki okres spłaty pożyczki.

Doradztwo kredytowe

Zadaniem Doradcy Finansowego jest dokonanie analizy ofert kredytowych z wielu banków, uwzględniając indywidualną sytuację klienta oraz przedstawienie klientowi kilku najbardziej korzystnych dla niego opcji kredytowych. Doradca informuje przy tym o wszystkich elementach składowych kredytu, w tym o wszystkich kosztach z nim związanych. Ostateczna decyzja przez cały czas należy do klienta.

W trakcie doradztwa kredytowego badana jest także zdolność kredytowa, ponieważ to ona decyduje w jakich bankach będzie można zaciągnąć kredyt. Na jej podstawie weryfikuje się, czy sytuacja finansowa danego kredytobiorcy umożliwi w przyszłości spłatę rat pożyczki. Zdolność kredytowa bada wiarygodność i wypłacalność kredytobiorcy. W przypadku dokonania wyboru kredytu Doradca Finansowy pomaga w zebraniu dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku w wybranym banku.Pomaga wypełnić wniosek kredytowy a także dostarcza go do wskazanego banku. Prawidłowo przygotowane dokumenty są podstawą do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej.

W trakcie procesu analizy w banku Doradca stara się o jak najkorzystniejsze warunki dla klienta. Negocjuje w tym czasie warunki finansowe kredytu. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej Doradca Finansowy asystuje podczas podpisywania umowy i nawet po wypłacie kredytu pomaga wyjaśnić kwestie, związane na przykład z wypłatą kolejnych transz, czy zmianą waluty kredytu.
Tak więc przy wyborze jakiegokolwiek kredytu warto skonsultować się z naszymi Doradcami Finansowymi. Dzięki nim zyskasz czas i bezpieczeństwo. Otrzymasz także najlepsze warunki wybranego kredytu.