Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Zapraszamy do kontaktu
Opcja kredytu hipotecznego

Opcja kredytu hipotecznego

Jeszcze przed kilkoma latami przedsiębiorcy początkujący, stawiający swoje pierwsze nieporadne kroki na rynku biznesu i szukający sposobu na finansowanie własnej działalności mieli twardy orzech do zgryzienia. Banki nie przyznawały pożyczek i kredytów dla firm w takiej ilości, jak ma to miejsce obecnie. Banków ufających początkującym przedsiębiorstwom na rynku było o wiele mniej, niż dziś, a do tego warunki wielu z nich okazywały się na dłuższą metę po prostu mało korzystne. Banki za główny wymóg postawiły sobie konieczność wykazania dochodów, poręczeń oraz zabezpieczeń majątkowych, by ryzyko zostało zmniejszone do minimum. Pytanie brzmi tylko: skąd początkująca firma ma posiadać kapitał za rok ubiegły, skoro dopiero raczkuje na rynku?

Zasady działania zaczęły się diametralnie zmieniać, gdy do głosu zostały dopuszczone banki będące specjalistami w dziedzinie obsługi małych firm. Do takich banków zaliczymy między innymi FM Bank, albo też Idea Bank. Konkurencyjność tych banków sprawiła, że szereg innych instytucji finansowych z mBankiem na czele zmienił zasady działania w stosunku do drobnych przedsiębiorców. Kolejnym powodem do zmiany okazała się intensywniejsza aktywność firm użytku publicznego oraz organizacji przy wspieraniu małych przedsiębiorstw. Poręczenia w programie Jeremie, a także gwarancje Europejskich Funduszy Inwestycyjnych oferują formy zabezpieczeń kredytów we wszystkich rodzajów bankach, dlatego tak wiele osób z tego korzysta.

Gdzie można wziąć najlepszy kredyt dla przedsiębiorców?

FM Bank proponuje chętnym przedsiębiorstwom dwa rodzaje rozwiązań. Są to: “Kredyt na Start” oraz “Kredyt na Start – Up Profesja”. Przygotowano je specjalnie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej lub też prowadzących ją przez minimum rok.

Wiele zależy od szczegółów zawieranych umów w kwestii zabezpieczeń. Możliwe jest pożyczenie od 30 do 150 tysięcy złotych na 60 miesięcy maksymalnie. A jeszcze niedawno problem stanowiło wzięcie kredytu tego samego typu na jeden rok. Wszystko się szybko zmienia…

Z kolei Idea Bank swoim klientom proponuje kredyty w ramach promocji (“rok bez ZUS”) i pożyczki bezzwrotne. Ten bank może pożyczyć nawet do 350 tysięcy złotych. Maksymalna wartość kredytu jednak nie może przewyższyć kwoty 25 tysięcy złotych bez zabezpieczeń. Pożyczkę bezzwrotną można otrzymać w kwocie maksymalnej 25 tysięcy złotych. Nie okazuje się tutaj konieczny długi staż firmy na rynku, a także biznesplany. Oferty tego banku są niewątpliwie interesujące, jednak zawierają pewną podchwytliwość. Klient jest zobowiązany do założenia konta firmowego tylko w tym banku, jeżeli kredyt zostanie mu przyznany.