Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Ubezpieczenie kredytu

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest on najniżej oprocentowany w porównaniu z innymi pożyczkami i może mieć najdłuższy okres spłaty nawet na 35-40 lat.

Na co może być zaciągnięty taki kredyt?

Przede wszystkim na zakup nowego mieszkania, zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. Kredyt hipoteczny może być także przeznaczony na budowę domu. Jest on idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących zmienić swoją obecną sytuację mieszkaniową. Podczas zawierania takiego kredytu mieszkaniowego warto skorzystać z pomocy jaką oferują Doradcy Finansowi. Nasi Doradcy nie tylko pomogą Ci wybrać najlepszą ofertę kredytu z najniższym oprocentowaniem i dopasowanym okresem spłaty. Pomogą Ci się także odpowiednio zabezpieczyć na przyszłość.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na lata, dlatego należy już teraz przygotować się na różne okoliczności. Przede wszystkim należy ubezpieczyć się na wypadek pogorszenia swojej sytuacji finansowej. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co przyniesie nam los. Żaden pracodawca nie da nam gwarancji, że przez długie lata będziemy mieć zatrudnienie na obecnym stanowisku. Nawet prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie daje pewności, że firma będzie istnieć w kolejnych latach.

Dlatego trzeba przyjąć najgorszy scenariusz i podczas zaciągania kredytu hipotecznego zawrzeć umowę ubezpieczeniową na wypadek utraty pracy. Taka polisa zabezpiecza spłatę kredytu w sytuacji, gdy stracimy źródło dochodu. Wówczas ubezpieczyciel przejmuje na siebie obowiązek comiesięcznej spłaty raty kredytu hipotecznego. Zazwyczaj takie ubezpieczenie gwarantuje spłatę rat kredytu do okresu jednego roku. Jest to wystarczająco długi okres na znalezienie nowej pracy a tym samym na pozyskanie środków pieniężnych potrzebnych do spłaty kredytu. Często takie ubezpieczenie od utraty pracy powiązane jest też z ubezpieczeniem na wypadek śmierci kredytobiorcy, a także braku możliwości świadczenia pracy w wyniku choroby bądź wypadku. Za tego typu ubezpieczenie płaci się ryczałtowo lub jednorazowo. Na jego wysokość wpływa wiele czynników. Zarówno banki jak i firmy ubezpieczeniowe w różny sposób podają koszty ubezpieczenia od utraty pracy, co powoduje, że bardzo trudno jest porównać ofertę poszczególnych instytucji.

Warto zatem skorzystać z pomocy jaką oferują w tej kwestii nasi Doradcy Finansowi. Dzięki nim odpowiednio zabezpieczysz się na wypadek utraty zatrudnienia. Nasi Doradcy wybiorą odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie i pomogą uniknąć zawarcia niekorzystnej umowy ubezpieczeniowej. Razem z nami zabezpiecz swoją przyszłość. Zyskaj gwarancję spłaty rat kredytowych.