Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Jak założyć lokatę za pomocą telefonu?

Znaną wszystkim bardzo dobrze aplikację IKO wzbogacono o nowe możliwości. Teraz można także założyć lokatę drogą telefoniczną. Pomimo faktu, że bankowość internetowa wykorzystywana jest przez użytkowników od dobrych kilkunastu lat, to w dalszym ciągu wiele osób traktuje temat zakładania lokat jako konieczność odwiedzania oddziałów stacjonarnych i podpisywania tam na miejscu wszelkich dokumentów. Teraz nowoczesne aplikacje internetowe sprawią, że nie będziesz musiał wychodzić z domu, jeśli wpadniesz na pomysł założenia lokaty.

Sprawdź również: kredyt gotówkowy Warszawa

Statystyki IKO mówią, że do dnia dzisiejszego zostało aktywowanych 250 tysięcy kont użytkowników, które dzięki używaniu nowoczesnych telefonów wykonali liczne operacje finansowe w liczbie 1,7 miliona na łączną sumę 570 milionów złotych. Dziś każdy tydzień stoi pod znakiem logowania się około pół miliona razy. W tym momencie realizuje się około 40 tysięcy transakcji w formie mobilnej. W 2015 roku oraz latach kolejnych bankowe systemy internetowe będą stale poszerzane pod kątem osiągnięcia najwyższej optymalności. Pojawią się nowe funkcje płatnicze. Te funkcje będą charakteryzowały się rozwojem nowoczesnych standardów płatniczych mobilnych o nazwie BLIK. Działalność zarządzającej spółki PSP w ciągu kolejnych miesięcy wpłynie bardzo dynamicznie na rozwijanie sieci sklepów, lokali gastronomicznych czy wybranych punktów usług. Tam bez problemu będzie można dokonywać transakcji finansowych za pomocą aplikacji wirtualnej.

Jak założyć lokatę za pomocą telefonu?

Wystarczy jedynie kilka ruchów na ekranie telefonu, by został otwarty korzystnie oprocentowany depozyt. W menu dotykamy opcji „lokaty”, później musimy wybrać rachunek źródłowy, wybieramy także rodzaj lokaty. Potrzebne będzie zadeklarowanie wybranej kwoty. Potwierdzenie wykonuje się także poprzez dotyk jednego palca. Zatem, od tej pory można nie tylko na koncie internetowym sprawdzić saldo oraz przebieg historii rachunku, robić przelewy do dowolnych miejsc na świecie. Przelewy na dany numer telefonu także są możliwe. Mobilne depozyty w IKO prezentują lokaty na miesiąc, 3,6 oraz na cały rok. W skali roku lokata jednomiesięczna ma 3% w rocznej skali. Zakładamy ją do kwoty maksymalnej 10 tysięcy złotych. Reszta depozytów nie posiada takich wytycznych. W skali roku mają oprocentowanie równe 2,15% w skali rocznej. Każda z lokat możliwa jest do założenia w dowolnie wybranym miejscu. Może być to restauracja, park, w którym aktualnie przebywamy z dziećmi lub pracujemy, albo salon w domu, gdzie spędzamy czas przed telewizorem. Od chwili założenia lokata staje się automatycznie widoczna w serwisach bankowych, z których na co dzień korzystamy. Przez całą dobę mamy pełną kontrolę nad zgromadzonym majątkiem.