Kredyt samochodowy - czyli jak sfinansować zakup samochodu?
Kredyt samochodowy - czyli jak sfinansować zakup samochodu?

Kredyt samochodowy - czyli jak sfinansować zakup samochodu?

Oczywiście najlepiej byłoby wyasygnować potrzebną sumę z własnych środków i wyjechać z salonu nowym modelem wymarzonego auta, ale większości z nas po prostu na to nie stać. Gdzie zatem znaleźć źródło finansowania nowego lub używanego samochodu?

Kredyt samochodowy – ale jaki?

Na rynku usług finansowych mamy mnóstwo propozycji kredytów gotówkowych, oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe. Jednak zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem niż drogi kredyt gotówkowy, jest dedykowany kredyt samochodowy. Generuje on bowiem mniejsze koszty, co wynika z z ustanowienia zabezpieczenia na zakupionym pojeździe, to zaś w opinii banku stanowi silną gwarancję spłaty długu. Co ważne, kredyt samochodowy może dotyczyć tak samo auta nowego, jak i używanego, w tym ostatnim przypadku dla banku ważna jest jedynie wartość nabywanego pojazdu jako gwarancji wierzytelności. Zabezpieczenie na samochodzie może mieć charakter zastawu rejestrowego, przewłaszczenia lub depozytu karty pojazdu, oprócz tego stosuje się kombinację poszczególnych rodzajów zabezpieczeń oraz cesję praw z polisy AC. Obok banków ogólnych, kredytów samochodowych powszechnie udzielają banki samochodowe, współpracujące z koncernami motoryzacyjnymi. Dzięki temu można się tutaj spodziewać rozmaitych promocji czy preferencyjnych warunków kredytowania określonych modeli.

Kredyt samochodowy - czyli jak sfinansować zakup samochodu?
Kredyt samochodowy – czyli jak sfinansować zakup samochodu?

Może jednak leasing?

Coraz częściej wykorzystywana jest jeszcze inna metoda finansowania pojazdu, mianowicie leasing. Do niedawna zastrzeżony wyłącznie dla przedsiębiorców, od pewnego czasu dostępny również dla klientów indywidualnych, w postaci tak zwanego leasingu konsumenckiego. Umowa leasingu umożliwia klientowi wzięcie w dzierżawę samochodu i daje mu prawo jego użytkowania w zamian za ratę leasingową.  Leasing można uzyskać znacznie łatwiej niż kredyt, procedura jest prostsza, a ponadto, ponieważ na rynku konkurencja jest spora, istnieje możliwość wynegocjowania bardziej korzystnych warunków. Leasing auta to bez wątpienia optymalne rozwiązanie dla wielu osób, które z racji niewysokich dochodów lub dorywczego zatrudnienia, miałyby niewielkie szanse na uzyskanie kredytu bankowego.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Warszawie

Telefon: +48 533 88 78 78