Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Czy kredyt hipoteczny bez złotówki w kieszeni jest możliwy? Gdzie takich szukać? Jak go dostać? I dlaczego w ogóle jest taka możliwość?

Czym jest kredyt hipoteczny? 

To nic innego jak długoterminowy kredyt udzielony przez bank kredytobiorcy. Bank udzielając tak dużej sumy pieniędzy w kredycie w ramach gwarancji ma pewność, że nieruchomość kredytobiorcy w sytuacji braku spłaty przejdzie na własność banku. Jednym słowem, nie spłacając kredytu zobowiązujemy się do straty nieruchomości na rzecz banku. 

Kredyty hipoteczne występują w Polsce w wielu wariantach. Najczęstszym jest propozycja kredytu, kiedy posiadamy 10%, lub 20% wkładu własnego. Coraz częściej banki oczekują niższego wkładu własnego, lub idą na rękę potencjalnym kredytobiorcom aby zachęcić ich do podejmowania zobowiązania finansowego na długi okres czasu.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego
Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jak otrzymać?

Doradca finansowy – Warszawa

W Warszawie znajduje się biuro kredytowe, które trafnie dobierze propozycje finansowe banku, do naszych personalnych i wyjątkowych potrzeb. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad wzięciem kredytu i chciałbyś dowiedzieć się więcej to Niezależny Doradca Finansowy bez żadnych opłat udzieli Ci konkretnych i rzeczowych informacji na ten temat. To tutaj dowiesz się więcej o wszystkich ofertach z aż trzydziestu banków w Warszawie. 

Wkład własny – co to w ogóle jest?

To zagadnienie przysparza sporo bólu głowy wszystkim, którzy zamierzają się budować, lub kupić swoje cztery kąty. Wkład własny to nic innego jak oszczędności, które udało nam się zgromadzić przed podjęciem decyzji o zakupie. Kwota ta zazwyczaj musi wynosić 10%, lub 20% – w zależności od banku. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się kredyty hipoteczne bez wkładu własnego. Czy to znaczy, że bank udzieli nam kredytu na całą kwotę zakupu nieruchomości? To oznaczałoby, że nie potrzebujemy żadnych oszczędności do poważnego zakupu. W teorii to prawda, w praktyce jednak bank musi mieć zabezpieczenie, które ochroni go przed potencjalnym bankrutem. 

Zastaw innej nieruchomości, której wartość wynosi minimalną kwotę wkładu własnego. 

To pierwszy sposób, by uzyskać kredytowanie w banku na rzecz nowej nieruchomości. Jeśli już posiadamy działkę, dom lub mieszkanie, możemy porozumieć się z bankiem, i uznać, że to właśnie tą nieruchomość będzie tworzyć wkład własny i w wypadku braku spłaty kredytu zostanie ona zajęta przez komornika, a później przez bank. Jest to interesująca opcja dla wszystkich, którzy posiadają działki, lub odziedziczyli mieszkanie w spadku. Będąc właścicielem kilku rolnych działek z łatwością weźmiemy kredyt hipoteczny na wymarzone mieszkanie, zastawiając w hipotekę nieużywane przez nas działki.

Zaliczka w firmie deweloperskiej, lub zakupione materiały budowlane

Marząc o przyszłym domu, lub mieszkaniu możemy zakupić materiały budowlane do jego budowy. Taka forma zabezpieczenia również wystarczy niektórym bankom – wystarczy przedstawić faktury, paragony i inne dowody zakupu. Dzisiejsze koszty materiałów są niezwykle wysokie, dlatego osiągnięcie wymaganych 10%, lub 20% wcale nie będzie takie trudne. Innym sposobem udowodnienia bankowi, że potrafimy zaoszczędzić gotówkę, jest wpłacona zaliczka w firmie deweloperskiej, która odpowiada za budowę naszego domu, lub mieszkania. Wystarczy przedstawić podpisaną umowę z deweloperem, a bank uzna to za wkład własny. 

Niższy wkład własny

Niższy wkład własny, to hasło z jakim wychodzi coraz więcej banków. Instytucje finansowe coraz częściej zaczynają zdawać sobie sprawę z tego jak ciężko jest zaoszczędzić gotówkę młodym Polakom, dlatego niższy wkład własny jest tak interesującą opcją. Jest to kwota nieco niższa niż standardowe 20%, dlatego też coraz więcej ludzi sięga po ten model kredytu. Kredytobiorcy gotowi są zdecydować się na gorsze warunki spłaty kredytu w zamian za niższy próg gotówki na samym początku. Bank zyskuje większe comiesięczne zyski, a kredytobiorca możliwość szybszego zakupu nieruchomości.

By dowiedzieć się o obecnych niskich wkładach własnych najlepiej zapytać doradcy finansowego, lub kredytowego.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Warszawie

Telefon: +48 533 88 78 78

Wkład własny z funduszu emerytalnego

Coraz więcej Polaków odkłada na prywatne fundusze emerytalne. Banki wymyślają nowe, interesujące konta, a firmy wspierają nasze comiesięczne oszczędności i dodają coś extra od siebie. Jedną z form dla wkładu własnego jest dosłownie przepisanie naszego konta emerytalnego na bank – oczywiście w momencie, gdy kredyt nie będzie spłacany. Ta forma wydaje się ciekawa dla wszystkich, którzy posiadają prywatne fundusze emerytalne, oraz zamierzają regularnie spłacać kredyt. Taka odmiana wkładu własnego jest niebezpieczna ze względu na ryzyko straty finansowania na stare lata. 

Wkład własny z funduszy rodziny

Jak to mówią, rodzinę poznaje się w biedzie. Może być to bieda tuż przed wybudowaniem domu, lub zakupem mieszkania. Rodzina jest w stanie pomóc w staraniu się o kredyt – Twój wkład własny mogą pokryć krewni i tym samym umożliwią Ci wzięcie kredytu. Bank zostaje zabezpieczony gotówką, dlatego nie ma żadnego problemu w udzieleniu kredytu. Ty jednak zostajesz z długiem u rodziny, która prawnie nie ma żadnej gwarancji na zwrot swoich środków. 

Zawyżenie wartości nieruchomości, oraz kupno w okazyjnej cenie

Zamierzasz kupić mieszkanie w opłakanym stanie, a właścicielowi śpieszy się by dostać pieniądze do ręki? Wspaniale! Prawdopodobnie cena jest niezwykle niska. Nieruchomość w oczach banku może być dużo bardziej wartościowa, dzięki czemu różnica między kwotą zakupu, a właściwą wartością mieszkania, bank uzna za Twój wkład własny i dużo łatwiej przyzna Ci kredyt hipoteczny na te nieruchomość.

Istnieje wiele opcji finansowania swojego kredytu i nie zawsze jesteśmy zmuszeni do opłacenia pełnych 20%, czasami może być to niższa kwota. Bardzo często warto udać się na rozmowę z doradcą kredytowym, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie. Jest to najrozsądniejsza decyzja przed podjęciem zobowiązania w postaci kredytu. 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Warszawie

Telefon: +48 533 88 78 78