Rozlicz w prosty sposób PIT online
Rozlicz w prosty sposób PIT online

Rozlicz w prosty sposób PIT online

Co roku każdy podatnik składa do urzędu skarbowego stosowne rozliczenie PIT. Z biegiem lat formuła ta została unowocześniona, dzięki czemu obecnie można rozliczyć PIT online. To spore ułatwienie dla wielu osób, ponieważ deklarację można wysłać elektronicznie. Przekonaj się, że nowoczesny program PIT to propozycja także dla ciebie i twoich bliskich!

Rozlicz w prosty sposób PIT online
Rozlicz w prosty sposób PIT online

Łatwy i skuteczny sposób na PIT – rozlicz się online!

Jak złożyć PIT online? W tym celu warto sięgnąć po sprawdzony program PIT, który krok po kroku prowadzi użytkownika. W ten sposób można w dość prosty i szybki sposób wypełnić deklarację, jak i wysłać ją do urzędu skarbowego. Dlaczego warto skorzystać z proponowanego rozwiązania informatycznego? Program ten funkcjonuje na rynku już kilkanaście lat. Jest także jednym z chętniej wybieranych przez konsumentów produktów, gdyż cieszy się sporym zaufaniem oraz renomą. Są to ważne atuty, które warto wziąć pod uwagę. Program do rozliczania deklaracji PIT zawiera w swojej bazie wiele ważnych dokumentów, które dostępne są w jednym miejscu. Każdy z nich uwzględnia aktualnie obowiązujące przepisy, dzięki czemu rozliczenie PIT online jest zawsze przeprowadzone w prawidłowy i zgodny z prawem sposób. Warto także zauważyć, że PITy 2021 można rozliczyć online. Dostępna jest także wersja, którą można ściągnąć na komputer. Istnieje także możliwość przeprowadzania corocznej aktualizacji w celu sporządzenia kolejnych dokumentów.

PITy 2021- co warto wiedzieć?

Pragnąc rozliczyć PITy 2021 warto pamiętać o kilku kwestiach. To przede wszystkim daty, które dotyczą zeznań podatkowych. PIT za rok 2021 należy rozliczyć do 2 maja 2022 roku, natomiast deklaracje PIT-28 powinny zostać złożone do końca lutego tego roku. Możliwość rozliczenia PIT online znacząco przyspiesza szereg kwestii, zwłaszcza formalności w urzędzie skarbowym. Dzięki temu nadpłacony podatek zostanie zwrócony w przeciągu czterdziestu pięciu dni, natomiast posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają zwrot podatku w ciągu trzydziestu dni. Dlatego wyślij PIT online do urzędu skarbowego. To całkiem proste, gdyż do uwierzytelnienia deklaracji wystarczy podanie przychodu z poprzedniego roku rozliczeniowego.

Twój e-PIT to spore uproszczenie dla podatnika

W trakcie przygotowywania zeznania podatkowego należy wprowadzić wiele informacji, takich jak: numer PESEL lub NIP, imię, nazwisko, adres zamieszkania, urząd skarbowy i wiele więcej. Rozliczenie roczne ułatwia Twój e-PIT, który pojawił się w ubiegłym roku – usługa ta obowiązuje od 2021. Twój e-PIT to sprawdzone rozwiązanie, które przygotowało Ministerstwo Finansów. Dzięki temu ułatwieniu nie trzeba już ręcznie przepisywać informacji zawartych w PIT-11. Wystarczy, że dane te pobierzesz z portalu podatkowego dostępnego pod adresem podatki.gov.pl. Warto zauważyć, że funkcja ta jest także dostępna w programie e-pity. Wystarczy się w nim zalogować, aby pobrać wspomniany Twój e-PIT.

Należy wciąż pamiętać, że każdy podatnik jest odpowiedzialny za prawidłowe złożenie deklaracji PIT. Dlatego pozostałe dochody rozliczane w inny sposób, niż PIT-11 należy samodzielnie wprowadzić do programu, podobnie jak straty lub kwoty obniżające należny podatek. Dlaczego warto wybrać program e-pity? Program ten ułatwia złożenie deklaracji każdemu podatnikowi, który rozlicza się samodzielnie lub wspólnie z małżonkiem. W czasie wypełniania deklaracji program dostarcza użytkownikowi wielu cennych informacji, dzięki czemu można skrupulatnie sprawdzić oraz uzupełnić wszystkie ulgi i odliczenia. W efekcie podatnik jest w stanie uzyskać najwyższy zwrot podatku, jaki mu przysługuje.