Korzystne promocje w bankach dla Ciebie
Korzystne promocje w bankach dla Ciebie

Korzystne promocje w bankach dla Ciebie

Korzystne promocje w bankach dla Ciebie
Korzystne promocje w bankach dla Ciebie

Atrakcyjne bonusy, darmowe prowadzenie konta, nagrody rzeczowe za założenie konta – to tylko niektóre aktualne promocje bankowe, dzięki którym możemy bez żadnego wysiłku podreperować domowy budżet nawet o kilkaset złotych. Akcje promocyjne banków w Polsce mogą nieznacznie różnić się między sobą, jednak ich mechanizm działania jest taki sam. Nie chodzi tu tylko o prezenty za założenie konta osobistego ale też bonusy, które przysługują już za samo podpisanie umowy z chwilą założenia konta, posiadanie karty kredytowej.  Sprawdźmy.

Przeglądając analizy regulaminów akcji bankowych, można szybko przekonać się jakie udogodnienia i ekwiwalenty pieniężne można zyskać, decydując się na założenie konta osobistego w jednym z banków objętych promocją. Przekonajmy się co można uzyskać na darmowym koncie oszczędnościowym.

Promocje bankowe – dla kogo?

Promocje kont bankowych są kierowane zarówno do osób fizycznych, firm oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i mogą dotyczyć zarówno rachunków osobistych, kont oszczędnościowych, kart wielowalutowych i lokat. Innym słowy promocjami bankowymi objęte są wszystkie osoby spełniające warunki ich regulaminu.

Należy pamiętać, że konto z premią może otworzyć każda pełnoletnia osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych. W niektórych przypadkach, może stać się wymagalne nieposiadanie konta w innym banku przez kilka miesięcy przed przystąpieniem do akcji. Wiele promocji dedykowanych jest także kontom oszczędnościowym dzieci i młodzieży.

 

 Jak otrzymać premię?

  W promocjach bankowych konto osobiste często jest nagradzane premią, także przez określoną aktywność. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o aktywację konta, a następnie podpisanie umowy na dany produkt bankowy – można to zrobić na trzy możliwe sposoby – w oddziale banku, przez aplikację lub przez internet. Kolejnym etapem akcji i warunkiem otrzymania konkretnego bonusu jest dokonanie aktywności, dzięki którym dana promocja zostanie przyznana. Należą do nich płatności bezgotówkowe, dokonywanie systematycznych przelewów a także zadbanie o regularne wpływy na konto. W zależności od warunków zawartych w regulaminie promocji  może  ona trwać od jednego do kilku miesięcy od momentu otwarcia konta.   Najlepsze promocje, także dla klientów indywidualnych dotyczą kont z premią, które mogą nagradzać klienta banku z wiele sposobów. Zazwyczaj jest to bonus w formie pieniężnej w postaci przelewu na konto użytkownika zaraz po spełnieniu określonych warunków – w jednej lub kilku ratach. Bardzo często nagroda za prowadzenie konta przyjmuje postać zwolnienia z różnych opłat a także vouchera i premii w postaci bonu na zakupy.    

Akcje promocyjne za otwarcie konta– co jeszcze można zyskać?

Ponadto akcje promocyjne banków obejmują także:

  • kody podarunkowe – można je wykorzystać w najpopularniejszych i największych dyskontach spożywczych
  • premia w gotówce – jej wysokość waha się od 50zł do kilkuset złotych, przy założeniu konta firmowego mogą przekraczać nawet 1tys.złotych
  • nagrody rzeczowe za transakcje i płatności kartą – głośniki przenośne, smartfony, smartwatche, gadżety elektroniczne 
  • RRSO lub prowizja 0% 
  • Cashback – zwrot za zakupy kartą lub blikiem przy płatnościach bezgotówkowych, oznacza to pewien procent kwoty za zakupy wraca na nasz rachunek
  • dodatkowe punkty, które można wymienić na nagrody rzeczowe po rejestracji w danym programie lojalnościowym banku, może to być doładowanie telefonu, rabat na sprzęt, bilety na koncert