Czy można przenieść kredyt hipoteczny na inną nieruchomość?
Czy można przenieść kredyt hipoteczny na inną nieruchomość?

Czy można przenieść kredyt hipoteczny na inną nieruchomość?

Kredyt hipoteczny stanowi obciążenie nieruchomości, wpisane do Ksiąg Wieczystych w odpowiednim dziale sądu rejonowego. Hipoteka stanowi zabezpieczenie finansowe dla banku, udzielającego pożyczki. W przypadku braku spłaty kredytu środki z hipoteki zostaną przeznaczone na rzecz zaspokojenia roszczeń wierzyciela, którym w tej chwili jest bank. Hipoteka jest jednak obciążeniem, które w pewnych sytuacjach może zostać przeniesione na inną osobę bądź nieruchomość. 

Czy można przenieść kredyt hipoteczny na inną nieruchomość?
Czy można przenieść kredyt hipoteczny na inną nieruchomość?

Przeniesienie kredytu hipotecznego – czy to możliwe?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna: możliwe jest przeniesienie kredytu hipotecznego, czyli tzw. refinansowanie kredytu hipotecznego do następujących podmiotów: 

 • do innego banku, jednak opcja ta opłaca się jedynie wówczas, gdy uda nam się znaleźć ofertę, w której znajduje się niska marża kredytowa, wywodząca się ze stopy procentowej kredytu. Warto skorzystać z naszej oferty w celu znalezienia najkorzystniejszej dla nas oferty. Działamy w całej Polsce, porównując oferty takich banków jak PKO, Mbank i wiele innych, aby znaleźć ofertę, która jest korzystna i atrakcyjna dla naszych klientów. 
 • na inną osobę – najczęściej tego typu zmian dokonuje się w sytuacji, kiedy dochodzi do sprzedaży nieruchomości, która już jest obciążona hipoteką – sprzedaje się wówczas mieszkanie, przenoszą hipotekę, jeśli nie doszło do jej spłaty. 
 • na inną nieruchomość – wówczas konieczne jest spełnienie pewnych warunków, które najlepiej skonsultować z doradcą finansowym. 

 • Dlaczego decydujemy się na przeniesienie hipoteki?

  Życie bywa zaskakujące dla każdego z nas. Zdarzają się sytuacje, których początkowo się nie spodziewaliśmy. Rozstania, zmiany pracy, zupełnie inna ścieżka kariery zawodowej – często wiążą się ze zmianą miejsca zamieszkania. Wówczas musimy porzucić dom, który wydawał się być naszym marzeniem i zainwestować w nowy. W sytuacji, kiedy jesteśmy już obciążeni kredytem hipotecznym najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas przeniesienie hipoteki. Niejednokrotnie zdarza się również, że współpraca z naszym bankiem nie przebiega tak pomyślnie, jak tego oczekiwaliśmy. Wówczas również warto zdecydować się na przeniesienie hipoteki, aby wynegocjować możliwie najlepsze warunki dla siebie. 

  Korzyści, wynikające z przeniesienia kredytu hipotecznego

  – możliwość zmiany miejsca zamieszkania, mimo tego, że kupione przez nas mieszkanie jest obciążone hipoteką, 
  – zdolność wynegocjowania korzystniejszych warunków kredytowych,
  – możliwość zmiany baku na taki, który aktualnie oferuje najlepsze oferty, 
  – możliwość radzenia sobie ze zmianami w życiu rodzinnym, 
  – zwiększone poczucie bezpieczeństwa, dzięki świadomości, że kredyt hipoteczny nie jest ciężarem, który można w jakikolwiek sposób zmienić.

  Przeniesienie kredytu hipotecznego na inną nieruchomość

  Przeniesienie kredytu hipotecznego na inną nieruchomość jest możliwe. Jednak, aby do niego doszło konieczne jest spełnienie przesłanek, wynikających zarówno z obowiązujących przepisów prawa, jak i z praktyki banków. Faktycznie banki dopuszczają możliwość takiej zmiany pod warunkiem, że wartość nowego mieszkania bądź domu jest wyższa niż wartość poprzedniego oraz kiedy nowe mieszkanie nie jest obciążone hipoteką. W przypadku takiej zmiany bank będzie oczekiwał od nas odpisu ksiąg wieczystych, związanych z nowo nabywaną nieruchomością, oceny biegłego, szacującego jej wartość, zdjęć nieruchomości oraz dokumentu, potwierdzającego, że faktycznie nie jest ona obciążona nieruchomością. Dodatkowo bank ponownie weźmie pod uwagę naszą wiarygodność kredytową, dlatego warto wybrać odpowiedni moment pod względem zawodowym na takie zmiany. 

  Przeniesienie kredytu hipotecznego na inną nieruchomość
  Przeniesienie kredytu hipotecznego na inną nieruchomość – jak to zrobić?

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie przedstawimy możliwości przeniesienia hipoteki na inną nieruchomość

  +48 533 88 78 78

  Przeniesienie kredytu do innego banku

  Przeniesienie kredytu do innego banku jest możliwe i w praktyce nazywane jest refinansowaniem kredytu hipotecznegoChoć w teorii jest nazywane przeniesieniem zobowiązania, to w praktyce polega ono na tym, że zaciągając zobowiązanie w nowym banku spłacamy to, które zostało wcześniej zaciągnięte. Jest to najczęściej wybierany rodzaj przeniesienia zobowiązania, ponieważ często wynika z tego, że inny bank oferuje warunki, które powodują, że bardziej opłacalne jest skorzystanie z jego usług. Odpowiednio wybrany ekspert finansowy pomoże nam w dowolnej chwili znaleźć bank, który zaoferuje nam korzystniejszą opcję kredytową. Zaletą refinansowania jest to, że może znacznie obniżyć miesięczną ratę kredytu hipotecznego a dodatkowo sumarycznie wszystkie koszty, związane z nieruchomością. Przeniesienia kredytu do innego banku możemy dokonać, kiedy nie uda nam się wynegocjować lepszych warunków kredytowych z bankiem, kiedy  oprocentowanie jest zbyt wysokie czy wtedy, gdy współpraca z bankiem nie układa się po naszej myśli. 

  Przeniesienie kredytu hipotecznego na inną osobę

  Przeniesienie kredytu hipotecznego na inną osobę, to tzw. cesja kredytu hipotecznego. Cesje dotyczą najczęściej partnerów bądź małżonków, którzy na pewnym etapie życia postanowili się rozstać. Jeśli łączyła ich wspólna hipoteka, to moment rozstanie jest także momentem decyzji – co dalej ze zobowiązaniem? Wówczas najczęściej hipoteka zostaje przeniesiona na jedną z osób. Może jednak zostać także przeniesiona na zupełnie nowy podmiot. W każdym z wypadków do przeniesienia hipoteki konieczne jest wykazanie przed bankiem zdolności kredytowej, która umożliwi potencjalną spłatę zobowiązania. Co ważne, do cesji kredytu konieczne jest uzyskanie zgody od wszystkich kredytobiorców – jeśli któryś z nich się nie zgodzi transakcja zostaje automatycznie zablokowana. Doradca kredytowy może nam pomóc w spełnieniu określonych przesłanek oraz w wypełnianiu dokumentacji, koniecznej do wykonania cesji.

  Dlaczego warto skontaktować się z naszymi Ekspertami Finansowymi?

  Dzięki doświadczeniu naszych ekspertów finansowych jesteśmy w stanie udzielać bezpłatnych porad dla tych, którzy chcą przenieść swój kredyt. Działamy w całej Polsce, ponieważ mamy świadomość tego, jak skomplikowany jest rynek finansów i prawo bankowe. Każdy z banków dodatkowo różni się swoimi procedurami i oczekiwaniami względem klientów, dlatego wręcz niemożliwe jest to, aby osoba, nie zajmująca się finansami na co dzień była w stanie samodzielnie wybrać najlepszą opcję dla siebie – właśnie dlatego od lat doradzamy naszym klientom, pozwalając im na bieżąco korygować ich sytuację finansową tak, aby wypadała dla nich jak najkorzystniej. 

  Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie przedstawimy możliwości przeniesienia hipoteki na inną nieruchomość

  +48 533 88 78 78