Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Jak rozsądnie wziąć pożyczkę na święta?

Święta bez względu na porę roku zawsze wiążą się ze wzrostem wydatków. Nie zawsze starcza na nie funduszy, co wzbudza dodatkowy stres i zmusza do szukania sposobów na to, by zasobność portfela na okoliczny czas nieco się podniosła. Jedni dorabiają, inni biorą pożyczki. Specjalny zastrzyk gotówki zawsze daje regularnie odkładana kwota w ciągu całego roku. Nie każdemu jednak starczy środków i nie wszyscy są konsekwentni w kwestii odkładania pieniędzy. Kredyt na święta wydaje się więc być ostatecznością. Pamiętajmy, że święta trwają zaledwie kilka dni, a pozostała część kalendarzowego roku także wymaga od nas utrzymania oraz dbania o osobiste finanse. Jeśli czujemy, że po świętach będziemy mieli problem z regularnym wpłacaniem rat kredytu na konto, lepiej darować sobie pomysł świątecznej pożyczki. Po pieniądze, które chcemy przeznaczyć na święta wybierać się powinno jedynie w ekstremalnych sytuacjach, kiedy już wiemy, że nikt ze znajomych nam nie pożyczy, ani żaden z banków nie udzieli pomocy.

Jak rozsądnie wziąć pożyczkę na święta?

W trosce o sytuację finansową w skali całego roku radzimy, by instytucje udzielające tzw. “chwilówek” omijać najbardziej jak to tylko możliwe. Banki udzielające pożyczek i kredytów są wyczulone na specyficzną porę promocji i robią wszystko, by trafić w czas z daną ofertą. Wzrasta więc oferta promocyjna w czasie wakacji letnich, wakacji zimowych, momentu poprzedzającego rok szkolny, święta. Wtedy zachęca się klientów do skorzystania z kredytów poprzez obniżone koszty przygotowawcze, zmniejszenie prowizji oraz niski procent odsetek. Przygotowywany jest także szereg konkursów, można na przykład wygrać ratę w prezencie, nagrody pieniężne, rzeczowe, itp. Stali klienci także mogą liczyć na znacznie ciekawsze pod względem bonusów oferty, niż klienci po raz pierwszy korzystający z ofert kredytowych danego banku. Wymaga się wtedy mniejszej ilości dokumentów. Czasem wystarczy tylko, żeby stały klient przedłożył dowód osobisty i złożył do tego krótkie oświadczenie pisemne. Kredyt gotówkowy na święta jest już na wyciągnięcie ręki. Taki kredyt pod względem kosztów zawiera oprocentowanie, wartość odsetek naliczonych przez cały czas kredytowania od wartości danego kredytu, opłaty za przygotowanie oferty. Czasem banki wymagają jeszcze zabezpieczenia kredytu, czyli ubezpieczenia.

Kredyt na święta to tylko jedna z opcji. Jeśli jest możliwość pożyczenia pieniędzy gdzie indziej, zawsze warto z tego skorzystać. Banki łatwiej przyznają pieniądze stałym klientom, którzy wcześniej korzystali z usług kredytowych i w terminie wywiązywali się z zobowiązań.