Zapewnij firmie płynność finansową za pomocą faktoringu
Zapewnij firmie płynność finansową za pomocą faktoringu

Zapewnij firmie płynność finansową za pomocą faktoringu

Zapewnij firmie płynność finansową za pomocą faktoringu
Zapewnij firmie płynność finansową za pomocą faktoringu

Jako przedsiębiorca z pewnością mogłeś spotkać się z sytuacją, w której brakowało środków na opłacenie bieżących zakupów. W takiej sytuacji bardzo łatwo o utracenie płynności i wpadnięcie w kłopoty. Z myślą o przedsiębiorcach zamawiających towary i usługi powstał faktoring odwrotny, który umożliwia zachowanie płynności i wygodne odroczenie terminu płatności konkretnej faktury. Z faktoringu odwrotnego mogą skorzystać zarówno mali przedsiębiorcy, jak i duże firmy. W wielu przypadkach faktoring odwrotny jest w stanie uratować przedsiębiorstwo od kłopotów i pomóc w zachowaniu płynności działania. Przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z tego rodzaju usługi.

Na czym polega faktoring odwrotny?

Jeżeli zastanawiasz się na czym polega faktoring odwrotny to musisz wiedzieć, że faktoring odwrotny to nic innego jak sposób na odroczenie terminu płatności za fakturę. Kierowany jest do przedsiębiorców, którzy zamawiają towar lub usługę i obawiają się, że w danym terminie nie będą w stanie opłacić faktury. Jednocześnie sprzedawca nie chce wydłużyć terminu lub udzielić kredytu kupieckiego. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi faktoring odwrotny. Dzięki temu sprzedawca otrzymuje środki za towar nawet tego samego dnia, a kupujący ma możliwość uregulowania faktury nawet po 90 dniach. W ten sposób można zdobyć potrzeby towar do prowadzenia działalności i jednocześnie zapłacić dopiero po otrzymaniu płatności od innych klientów. Idea faktoringu odwróconego to pomoc dla przedsiębiorców, którzy nie mają odpowiedniej płynności finansowej, aby móc zawsze pokrywać wszystkie faktury.

Warto również pamiętać, że wybierając faktoring odwrotny nie ma konieczności korygowania kosztów uzyskania przychodu mimo tego, że w rzeczywistości faktura została opłacona później. Za dzień jej opłacenia przyjmuje się moment, w którym to faktor dokonał stosownej opłaty.

Dla faktur z krótkim terminem płatności

Faktoring odwrócony sprawdza się głównie w przypadku faktur, które posiadają bardzo krótkim termin dokonania płatności. Jeżeli już w momencie zakupu towarów wiesz, że nie będziesz w stanie w określonym czasie dokonać za nie zapłaty to jak najbardziej warto wybrać wspomaganie płynności finansowej firmy za pomocą faktoringu odwrotnego. Jest to bardzo rozsądne działanie, które dodatkowo nie jest związane z dużymi stratami dla przedsiębiorstwa. Sam koszt oddalenia płatności nie jest wysoki. Wszystko to sprawia, że tego rodzaju rozwiązania są bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców.

Jak wybierać usługi faktoringu odwrotnego

Wybierając usługi faktoringu odwrotnego przedsiębiorcy powinni w szczególności skupić się na tym, aby współpracować z renomowanymi firmami z tego sektora. Tylko renomowane firmy są w stanie dostarczyć najwyższej jakości usługi. Posiadając wiarygodnego partnera biznesowego można być pewnym, że wpłata do sprzedawcy na pewno dotrze i możliwe będzie zachowanie pozytywnych relacji ze sprzedającym. Dodatkowo same koszty faktoringu odwrotnego w najlepszych firmach nie będą bardzo wysokie. Warto także sprawdzić czy faktoring odwrócony jest świadczony na jasnych warunkach. 

Dla uzyskania najlepszych efektów warto sięgnąć po sprawdzony faktoring odwrotny. W ten sposób poznasz najważniejsze korzyści z faktoringu odwrotnego i zagwarantujesz sobie płynność finansową. Dodatkowo łatwo sprawdzisz zdolność kredytową firmy i dowiesz się na jakie finansowanie może liczyć przedsiębiorstwo. Postaw zatem na najlepsze usługi i sprawnie rozliczaj się z wszystkimi kontrahentami.