O lokatach mobilnych i nowoczesnych, bankowych technologiach

Lokaty mobilne funkcjonują po to, by uzupełniać zróżnicowane oferty depozytowe różnorodnych banków. Chodzi o wprowadzanie innowacyjności i ułatwianie Klientom codziennego korzystania z bankowości, która w praktyce wcale nie jest taka trudna, jak wielu się wydaje. Niezwykle korzystny stopień oprocentowania lokat zakładanych przez Internet jest niezwykle konkurencyjne, dlatego warto prześledzić każdą z wybranych ofert bankowych osobiście i dokładnie. Oprocentowanie lokat, jak się okazuje, może sięgać znacznie wyżej, niż podstawowe 3%. Przedstawiciele Biur Depozytów oraz Analiz radzą wszystkim początkującym na rynku lokat, by jak najszybciej porzucili obawy inwestowania w lokaty, bo najbliższe lata stoją właśnie pod znakiem odrodzenia się tego systemu inwestowania i pomnażania pieniędzy. Lokaty mobilne poleca się zakładać wszystkim Użytkownikom bankowości internetowej, którzy stosują aplikacje związane z kontami osobistymi PKO Banku Polskiego, albo Inteligo.

O lokatach mobilnych i nowoczesnych, bankowych technologiach

Funkcja zakładania lokaty przez telefon istnieje dla aparatów zawierających systemy Android, iOS oraz Windows Phone. Oczywiście, trzeba pobrać przy tym bezpłatną, aktualną wersję aplikacji internetowej danego banku. Aktywowanie za pomocą telefonu to zaledwie kilka kroków. Wystarczy stosować się do rad wyświetlających się na ekranie telefonu. Instrukcje są jasne, przejrzyste i proste do zrozumienia. Wiele osób narzeka, że lokaty mobilne charakteryzują się ograniczeniem limitów. Zdeponowana kwota, do 10 tysięcy złotych zazwyczaj, znajduje się na nieodnawialnej lokacie, co bank zastrzega już na wstępie. Wiele osób bolą bardzo krótkie okresy lokat. Możliwość założenia lokaty przez telefon lub smartfon jest z pewnością zachęta dla Użytkowników, by na własnych oczach przekonali się, jak daleko posunęła się współczesna technika operowania kapitałem oraz zasobami ludzkimi. Ciekawi nowinek z pewnością się przekonają. Całą reszta, traktująca smartfony oraz telefony wyłącznie w kategorii gadżetu, może być bardziej sceptyczna. Nie każdy nastawia się na robienie przelewów w biegu i nie każdy okazuje się być podatnym na wszelkiego rodzaju rabaty czekające za każdym rogiem.

Smartfon aktualnie staje się bankiem oraz kartą płatniczą w jednym. Z pewnością na szereg pochwał zasługuje pomysł polegający na połączeniu kont PKO, ROR oraz innych z usługą PeoPay. Ułatwia ona wygodne płatności w sieci oraz w wybranych bankomatach, a także sklepach. Bankowość mobilna daje także szansę na kupowania biletów przewozowych przez telefon. Za jej pośrednictwem można także parkować, dzięki dostępnej w aplikacjach mobilnych usłudze SkyCash.