Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Rozliczenie PIT – u

Na początku każdego roku kalendarzowego wszyscy gorączkujemy się przy rozliczaniu PIT. Na tym hałasie korzystają także banki i proponują wiosną pożyczki gotówkowe, które udziela się przy okazaniu deklaracji rozliczenia rocznego. Ta oferta różni się od wielu innych standardowych ofert banków i nie zawsze udaje się takie zobowiązanie zaciągnąć.

Deklaracje roczne do rozliczeń z urzędem skarbowym muszą być przekazane pracownikom przez pracodawców najpóźniej do końca lutego. Ten dokument uprawnia także do tego, aby ubiegać się o pożyczkę w banku. Nie wszystkie banki będą jednak udzielały tego rodzaju pożyczek przy stosowaniu zasad podobnych do tych, które obowiązują przy ofertach standardowych. Klient chcący udowodnić swoje dochody za pomocą rozliczenia PIT musi wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Rozliczenie PIT – u, a branie pożyczki na wiosnę

Trzeba też pamiętać o tym, że banki nie dają kredytów na PIT w ciągu całego roku kalendarzowego. Nikt nie wymaga tez pośpiechu przy wypełnianiu i składaniu wniosku. kredytobiorca ma limit czasowy aż do połowy roku. Wyjątek stanowi tutaj jedynie Bank Pekao. Tutaj przez cały rok da się korzystać z takiego potwierdzenia źródeł zarobków.

Dziś PIT zgodnie można uznać za jeden z podstawowych sposobów na potwierdzenie dochodów potencjalnego kredytobiorcy w czasie pierwszej połowy roku. Większość banków uznaje taki dowód w celu przyznania ofert standardowych. W nielicznych sytuacjach można się przygotowywać na gorsze warunki kredytowania z obniżonymi maksymalnie kwotami kredytu. W praktyce, mając ze sobą dokument PIT, możemy złożyć wniosek natychmiast i to bez konieczności dołączania do niego serii zaświadczeń oraz dokumentów. Odbywa się uproszczona forma procesu wnioskowania. Dzięki temu zabiegowi zaoszczędza się parę dni, które trzeba by było poświęcić na doniesienie do banku dodatkowych papierów z miejsca, w którym na co dzień pracujemy.

Wiele w przeciągu kilku lat się zmieniło. Dziś w Polsce rynek bankowy ma niewiele ofert skonstruowanych specjalnie pod kątem rozliczeń za dany rok. Wyróżniać się na tym tle może Bank BGŻ, oferujący znaną ofertę kredytu „na PIT”. Najwyższa kwota kredytu możliwa do osiągnięcia przy zgodzie banku to 10 000 złotych. Zawsze dobrze jest mieć przy sobie podczas wizyty w banku oświadczenie o stanie dochodów. Autentyczność w oczach banku podniesie z pewnością także wyciąg z konta, który dokumentować będzie wynagrodzenia z tytułu umów o pracę za mijające półrocze.