Emerutyra w Warszawie - jak ją zabezpieczyć? Skontakuj się z nami!

Na pewno dla każdego z nas zaczynającego swą pierwszą prace nie myśli o emeryturze. Jednak jak wiadomo warto już od wcześniejszych lat pomyśleć o tych czasach. Na pewno ważne jest oszczędzanie pieniędzy. Można to robić na wiele etapów. Zarówno poprzez filary emerytalne, które zostały wprowadzone w 1999 roku. Jak i poprzez samodzielnie oszczędzanie.

Emerytury - odpoczynek na stare lata

Jednak jak przekonują nas osoby będące za oszczędzaniem w filarach dzięki tego typu instytucjach można liczyć na zyski z powiększających się obrotów. Jednak jak w takie coś uwierzyć w czasach kiedy to na każdym kroku słyszy się o kolejnych oszustach wyłudzających pieniądze. Na pewno I filar emerytalny jakim jest ZUS jest obowiązkowy. To do niego nasz pracodawca lub my sami musimy wpłacać określone składki. Jeżeli pracujemy na umowę w każdej chwili możemy sprawdzić to poprzez udanie się do instytucji ZUS o potrzebne dokumenty. Również wprowadzony 1999 roku II filar czy znany pod postacią otwartego funduszu emerytalnego daje możliwość oszczędzania pieniędzy. Jak wiadomo taki filar obowiązuje każdego z nas kto podejmuje swą pierwszą pracę. Wówczas to my sami możemy wybrać jakikolwiek fundusz emerytalny. Jeżeli jednak tego nie zrobimy zostaniemy losowo dopisani do jednego z nich. Jest również III filar nie jest on obowiązujący i jak widać na przestrzeni lat nie zdobył aż takiego zaufania. Na pewno osoby, które decydują się na III filar muszą posiadać dodatkowe pieniądze, które obowiązkowo muszą wpłacać. Jak wiadomo nie każdego stać na tego typu składki.

Dlatego tez to my sami musimy wiedzieć czy stać nas na takie oszczędzanie. Jeżeli chcemy wiedzieć ile nasza emerytura wyniesie na podstawie wpłacanych składek do ZUS możemy to zrobić za pomocą naszych danych. Wówczas wpisujemy nasze dane oraz dane jakie otrzymujemy z instytucji ZUS. Dzięki temu będziemy wiedzieć ile nasza emerytura wyniesie w późniejszych latach. Na pewno jest to pomoce dla nas zwłaszcza gdy zbliżamy się do okresu przejścia na emeryturę. Jeśli jednak chcemy poznać nasze oszczędności z II oraz z III filaru powinniśmy udać się do naszego funduszu wybranego w, którym dokładnie wyliczą nam jakie obecnie mamy zgromadzone składki. Jak można zaobserwować temat emerytur jest bardzo często poruszany w mediach, w prasie.

Zadbaj o siebie i swoich bliskich

Jak wiadomo dla każdego z nas ważne jest to aby zapewnić sobie i swoim bliskim odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Dlatego też jeżeli nadal nie wiemy czy warto ubezpieczyć się dodatkowo czy pozostać w ZUS-e warto udać się do osób specjalizujących się w dziedzinach finansowych, które bardzo dokładnie przedstawią nam kilka rozwiązań oraz wynikających z nich korzyści ale i strat. Z pewnością wszystkie te informacje zostaną udzielone przez naszych doradców finansowych pracujących w wielu placówkach min w Warszawie. Osoby te od lat doradzają klientom w kwestii inwestowania swoich środków pieniężnych na przyszłość. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję stabilności finansowej co jak wiadomo jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach dla wszystkich osób niezależnie od wieku.