Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Pożyczki hipoteczne
Kredyt samochodowy dla firm - jak otrzymać?

Kredyt samochodowy dla firm - jak otrzymać?

Każdy właściciel domu, mieszkania, albo działki może pochwalić się swoim dużym atutem, czyli hipoteką. Poprzez jej obciążenie możliwe będzie najtańsze pożyczenie pieniędzy na nowy nabytek niezbędny nam do życia codziennego. Tym nabytkiem może być samochód, długo planowane wakacje, remont mieszkania, albo wyjazd zagraniczny dla naszej pociechy. Mimo że pożyczkę hipoteczną bez wątpienia zaliczyć możemy do jednego z tych sposobów kredytowania, który jest sprawdzony, by kredytować większe wydatki rodzinne, to tak naprawdę niewiele ludzi decyduje się z niej korzystać. Winę ponosi schematyczny sposób myślenia. Wiele osób myśli, że jeśli obciążymy hipotekę, to możliwe będzie pożyczenie pieniędzy jedynie na budowę nieruchomości, albo mieszkanie. Hipoteka jest dla banków jednym z najlepszych zabezpieczeń. Dzięki niej można pożyczyć pieniądze na dowolnie wybrany cel i oprocentowanie będzie przy tym znacznie niższe, niż w przypadku kredytu konsumpcyjnego. W praktyce wygląda to tak, że dokonując kupa samochodu na kredyt za 50 tys. Złotych, płacić będziemy od 13 do 15% rocznie, oczywiście w złotówkach. Suma pożyczona pod hipotekę domu z łatwością zmieści się w przedziale między 6 a 7% w skali rocznej.

Pożyczki hipoteczne – fakty i mity

Zdecydowanie duża przewaga banków może się pochwalić właśnie takimi ofertami. Pod hipotekę pożycza się najczęściej w złotówkach, ale możliwe jest także wzięcie kredytu w walucie innej, niż nasza krajowa – frank szwajcarski, euro, dolar, funt. Czas kredytowania optymalnie wynosi od 15 do 20 lat. W niektórych bankach funkcjonuje zjawisko różnicowania oprocentowania zależne od tego, czy pożyczona suma ma wartość niższą, niż połowa wartości obiektu, domu, mieszkania. Banki w większości nie pożyczą większej sumy, niż 70 procent całej wartości nieruchomości. Bank nie jest zainteresowany tym, na co wydamy przyznane nam pieniądze, bo zabezpiecza się w jeden z najlepszych sposobów. Potencjalnych klientów najbardziej od pożyczek hipotecznych odstrasza szereg skomplikowanych i kosztownych procedur. Aby dokonać zakupu na raty, wystarczy dziś posiadać dokumenty o zatrudnieniu z miejsca pracy. Coraz częściej będzie się także zdarzało, że wystarczy jedynie podpisanie oświadczenia o tym, że regularnie otrzymywane są stałe dochody pozwalające na szybkie spłacenie długu.

Wycena nieruchomości będzie pochłaniała dodatkowe koszty w kwocie między 400 a 500 złotych. Ubezpieczenie pomostowe jest potrzebne dla wypłaty pieniędzy i do wpisania hipoteki przez sąd, czasami także ubezpieczenia na życie. Koszty sądowe związane z procedurami wpisania do hipoteki w ostatnich latach znacznie się obniżyły.