Kredyty Warszawa - Doradca Finansowy - Jak wziąć kredyt hipoteczny - krok po kroku

Aby ubiegać się o kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie, na początek dobrze będzie porównać oferty banków, jakie obecne są na rynku. Nie wszystkie bowiem banki mogą spełniać nasze potrzeby finansowe. Wstępna selekcja polega na obserwacji szczegółów w postaci zestawień najlepszych i najczęściej wybieranych kredytów, wartości najkorzystniejszych oprocentowani czy też optymalnej ilości rat możliwych do długotrwałego spłacania. Do wstępnego oszacowania wartości planowanego kredytu przydadzą się także wszelkiego rodzaju kalkulatory zdolności kredytowej.

Jeśli chodzi o wybór właściwego banku, dobrze jest wybrać dwie instytucje finansowe tego typu. Dzięki temu mamy nieco większe pole manewru. Wypełnić można w celu uzyskania informacji specjalny formularz internetowy. Przy każdej internetowej ofercie kredytu w dowolnie wybranym banku mamy widocznie zaznaczoną ikonkę „kontakt z doradcą”. Kontakt z przedstawicielem telefonicznym jest więc niemalże natychmiastowy. Konsultant zawsze oddzwania do Klienta chętnego zaciągnąć kredyt. Cierpliwie odpowiada na wszelkie zadane pytania oraz uważnie słucha sugestii. Metodą online prześle także wszelkie pytania mające pomóc w podjęciu decyzji. Po odpowiedzeniu na większość z nich będziesz mógł mieć pełen obraz tego, czy masz szansę na niski lub wysoki kredyt.

Kredyt krok po kroku

Kolejny etap to rozmowa z doradcą lub przedstawicielem. Na specjalne życzenie Klienta konsultanci telefoniczni kontaktują go z profesjonalnymi Doradcami Kredytowymi. Doradcy działają w każdym mniejszym lub większym mieście, dzięki czemu możliwe jest spotkanie jeszcze tego samego dnia, by ustalić szczegóły kredytu. Zadaniem Doradcy Kredytowego jest udzielenie szczegółowych informacji o warunkach przyznawania kredytu, a także wymaganiach dotyczących dokumentów niezbędnych do posiadania i skompletowania w celu dołączenia do wniosku. Złożenie wniosku o kredyt odbywa się w momencie, kiedy już wszystkie dokumenty zostają skompletowane. Wniosek szybko i sprawnie także pomaga wypełnić Doradca. Później analityk bankowy dokładnie rozpatruje wniosek, sytuację finansową. Ocenie podlega także sytuacja finansowa oraz stan prawny i techniczny nieruchomości objętej kredytowaniem. Decyzja dotycząca przyznania lub odmowy kredytu ma miejsce zazwyczaj po kilku dniach. W niektórych przypadkach można ją otrzymać jeszcze tego samego dnia po złożeniu wniosku.

Jeśli decyzja kredytowa wypada pozytywnie – już na następnym spotkaniu z doradcą można podpisać decyzję kredytową. Istnieją takie banki, które traktują pierwszą decyzję kredytową jako wstępną i potem trzeba odbywać kolejne etapy weryfikacji na dodatkowych warunkach. Te warunki są kluczowe do spełnienia, by w pełni stać się posiadaczem kredytu i wymarzonej nieruchomości.